افزونه پارسی دیت را نصب کنید Tuesday, 18 June , 2024
0

چرا بیمه سلامت یک حساب بانکی ندارد؟ – خبرگزاری به اضافه اخبار ایران و جهان

  • کد خبر : 256082
چرا بیمه سلامت یک حساب بانکی ندارد؟  – خبرگزاری به اضافه اخبار ایران و جهان

حسین رنجبران در مصاحبه ای برو وی در پاسخ به برخی اخبار مبنی بر حساب های غیرمجاز این سازمان و تخصیص این حساب های بانکی گفت: سازمان بیمه سلامت ایران یا سازمان بیمه سلامت سابق بر اساس مواد 39 و 76 قانون محاسبات عمومی کشور. کشور. قسمتی از استثناء نگهداری و افتتاح حساب در بانک […]

حسین رنجبران در مصاحبه ای برو وی در پاسخ به برخی اخبار مبنی بر حساب های غیرمجاز این سازمان و تخصیص این حساب های بانکی گفت: سازمان بیمه سلامت ایران یا سازمان بیمه سلامت سابق بر اساس مواد 39 و 76 قانون محاسبات عمومی کشور. کشور. قسمتی از استثناء نگهداری و افتتاح حساب در بانک مرکزی است. در این راستا هیات وزیران در سال 1374 تصویب کرد که سازمان بیمه سلامت یکی از مصادیق شرکت های بیمه موضوع مواد 39 و 76 قانون محاسبات عمومی کشور مصوب 1366 بوده و از افتتاح حساب بانکی معاف است. نزد خزانه و واریز وجوه حاصل از درآمد خود به حساب مذکور.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران افزود: همچنین در دستورالعمل بند (ب) ماده 17 قانون برنامه ششم بند الف ماده 20 قانون احکام دائمی این موضوع را تکرار و تصریح کرده است، در این مواد قانونی تاکید شده است ضمن اینکه دستگاه اجرایی از شمول مواد 39 و 76 قانون محاسبات عمومی مستثنی است. قانون، هیچ انتقال حساب مورد نیاز نخواهد بود. لذا سازمان بیمه سلامت طبق مواد مذکور جزء استثنائات می باشد.

رنجبران ادامه داد: در تبصره ماده 3 این بخشنامه نیز آمده است موسسات اعتباری دولتی و شرکت های بیمه از شمول مقررات این ماده مستثنی هستند مشروط بر اینکه از شمول مواد 39 و 76 عموم مردم مستثنی باشند. حساب ها. قانون.

وی تصریح کرد: کلیه حساب های دریافتی بیمه سلامت (درآمد) با توجه به تاکید و شفاف سازی عملکرد در قالب حساب های واحد خزانه در بانک مرکزی انجام می شود، بنابراین بدون شک جدا از این مسیر یک ریال می باشد. حرکت هیچ جا انجام نمی شود.

رنجبران تصریح کرد: در خصوص مصرف منابع سازمان، میز کار صرفا جهت سهولت در کار، سرعت و چابکی و به ویژه پرداخت به موقع و صحیح مطالبات از موسسات درمانی و پرداخت به موقع به بیماران مورد استفاده قرار می گیرد. دشوار رفتار انجام می شود بنابراین اگر این ارگان به طور منظم و تقریباً به موقع در پرداخت مطالبات موسسات اقدام کند. یکی از دلایل مهم ایجاد زیرساخت های فناورانه جدید با مشارکت فعال بانک عامل است. ما همواره به دنبال پرداخت سریع مطالبات از موسسات ارائه دهنده خدمات درمانی هستیم تا بتوانیم خدمات مناسب تری به بیمه شدگان بیمه سلامت که بیش از نیمی از جمعیت کشور را پوشش می دهند، ارائه دهیم.

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=256082

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.