افزونه پارسی دیت را نصب کنید Tuesday, 21 May , 2024
0

پیش بینی نگران کننده محسن هاشمی از 1403/ روسیه و چین در کنار عرب ها قرار گرفته اند/ اگر پدرم زنده بود اصلاح طلبان در انتخابات پیروز نمی شدند.

  • کد خبر : 238091
پیش بینی نگران کننده محسن هاشمی از 1403/ روسیه و چین در کنار عرب ها قرار گرفته اند/ اگر پدرم زنده بود اصلاح طلبان در انتخابات پیروز نمی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یکی از اعضای اصلی شورای مرکزی حزب دونده معتقد است که اگر آیت الله هاشمی در انتخابات اخیر و در شرایط فعلی حضور داشت، اصلاح طلبان پیروز انتخابات نبودند. به گزارش مانیبان، بخشی از گفتگوی محسن هاشمی به شرح زیر است: دولت در یک سال اخیر دستاورد قابل اتکایی نداشته است، […]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یکی از اعضای اصلی شورای مرکزی حزب دونده معتقد است که اگر آیت الله هاشمی در انتخابات اخیر و در شرایط فعلی حضور داشت، اصلاح طلبان پیروز انتخابات نبودند.

به گزارش مانیبان، بخشی از گفتگوی محسن هاشمی به شرح زیر است:

دولت در یک سال اخیر دستاورد قابل اتکایی نداشته است، با این حال بارها شاهد بوده ایم که دولتمردان همچنان دولت روحانی را مقصر می دانند، به نظر شما این سبک توجیهی در دولت سیزدهم چه ضعف هایی دارد؟

پاکت گذشته هنوز در دست رئیس جمهور است و از آنجایی که وی نتوانست به مشکلات واقعی کشور رسیدگی کند، آن را باز نگه داشته است. در حال حاضر این روش ها جواب نمی دهد و سال آینده که آخرین سال دولت رئیس جمهور خواهد بود، مردم به این اظهارات قانع نمی شوند و به ضرر دولت سیزدهم تمام می شود. سال 1402 به رهبری کنترل تورم و رشد تولید منصوب شد، اما این شعار محقق نشد. البته دولت و بانک مرکزی مدعی هستند که این اتفاق افتاده است که در مورد رشد تولید هم شعارهای دولت و هم اجرای دستور رهبری از سوی دولت بیهوده بود. در نهایت دولت روحانی با مشکلاتی مواجه شد اما پس از مشکلات روسیه و آمریکا اجازه فروش بیشتر به ایران را دادند، بنابراین این رشد اقتصادی ناشی از نفت است، در حال حاضر کشور از آنچه در برنامه در نظر گرفته شده بسیار عقب است. بیش از 5 سال است که تورم بالای 40 درصد داریم، اما حقوق معمولا بیش از 20 درصد بالا نمی رود و این یعنی عملا سفره مردم خالی شده و تعداد افراد را به صفر رسانده ایم و هیچکس پاسخگو نیست. . از.

موضوع دیگری که در ایران تبدیل به یک بحران شده بحث سوخت است، از این نظر دولت نمی تواند تصمیم درستی بگیرد، در حالی که در حال حاضر با مصرف روزانه 140 میلیون لیتر دوباره سوخت وارد می کنیم و این عدم تعادل بسیار خطرناک است. .

در خصوص بازار خودرو و مسکن نیز اوضاع به همان اندازه آشفته است و دولت به وعده خود مبنی بر ساخت 4 میلیون مسکن عمل نکرده است و حتی 10 درصد از این مبلغ در اختیار مردم نیست.

در مورد خودرو، ابهاماتی که از ابتدای سال وجود داشت، امروز افزایش یافته و قیمت خودروی پراید از مرز 340 میلیون تومان، 206 حدود 640 تومان و پژو اتوماتیک به 900 میلیون تومان می رسد. . در مجموع در بخش اقتصادی وضعیت بدتری پیدا کرده ایم، بازار ارز نیز به شدت آشفته است و دولتی که دولت های قبلی را متهم به اخاذی ارز می کرد، اکنون مجبور به اخاذی ارزی حتی در فرودگاه ها شده است. عکس های زشتی از فرودگاه منتشر شد به طوری که هرکس می خواست سوار هواپیما شود تا هزار یورو بلیط فرودگاه دریافت می کرد. در این شرایط مردم با خرید بلیت 2 میلیون تومانی راهی فرودگاه شدند. برای کنسل کردن بلیط همان جا و بعد.

در نتیجه با همه این تفاسیر می توان نتیجه گرفت که سال آینده که آخرین سال دولت ریاست جمهوری است و در پایان سال درگیر انتخابات خواهیم بود، شرایط تغییر چندانی نخواهد کرد جز اینکه مردم تبدیل شوند. فقیرتر

روس ها و چینی ها در مورد خلیج فارس و جزایر سه گانه در کنار اعراب قرار گرفته اند.

با توجه به نکته ای که اشاره کردید، سال جدید سال سختی برای مردم خواهد بود و بالاخره انتخابات خواهیم داشت، با توجه به همه این شرایط و با توجه به اینکه دولت در سایر مسائل کارنامه درخشانی ندارد، سال جدید چقدر می تواند خطرناک باشد. بودن؟ ? آیا می توان گفت که دولت در حال حاضر در مکان امنی قرار دارد؟

دولت ادعاهایی دارد که باید بررسی شود، این ادعاها مربوط به افتتاح پروژه های نیمه تمام یا کمک به کارخانه هایی است که متوقف شده اند. در صورت تایید و صحت، این اقدامات ارزشمند هستند.

در سیاست خارجی می توان گفت اتفاقاتی رخ داد که نظام و حاکمیت تعیین کرده و نمی توان آن را به گردن دولت انداخت. مشکلات منطقه، سیاست روابط با عربستان سعودی و کشورهای منطقه مدتی است که رو به بهبود بوده و روابط به ویژه با همسایگان رو به افزایش است. حال باید اثرات اقتصادی آن را بسنجیم. اما برخی اقدامات جای سوال دارد، مثلاً لقب هیرمند که باید از افنستان می آمد، باید جدی تر می شد، به خصوص که یکی از رئیسان اعلام کرد که این عنوان را می گیریم، اما در عمل هیچ اتفاقی نیفتاد و باران آمد. سیل زیاد شد و سیل رخ داد و هیچ حقی به ایران داده نشد. موضوع دیگری که اخیرا مطرح شد این بود که سازمان ملل در بولتن شماره 66 نام خلیج فارس را حذف کرده است یا مثلاً روس ها و چینی ها در مورد خلیج فارس و جزایر سه گانه در کنار اعراب قرار گرفته اند. و ادعا می کنند که امنیت ملی ایران یک تناقض است. اینها موارد عملکرد ضعیف سیاست خارجی است که باید به آنها پاسخ داده شود.

طرفداری از روسیه در جنگ اوکراین تحریم ها را افزایش می دهد

به نظر شما آیا دولت در سال باقیمانده می تواند گام موثری در حوزه تحریم بردارد؟

در حال حاضر کشور بلاتکلیف است زیرا ایالات متحده انتخابات دارد. فرصت های زیادی برای رفع تحریم ها در کشور وجود داشت که از آن استفاده نشد، اما اکنون باید منتظر نتیجه انتخابات آمریکا و همچنین تحریم هایی که آمریکا به صورت یکجانبه اعمال می کند، باشیم. حتی خارج از برجام نیز وجود دارد و مشکلاتی با اروپا وجود دارد که ناشی از جانبداری از روسیه در جنگ اوکراین است که باعث افزایش تحریم‌ها نیز می‌شود. در مجموع امروز شرایط برای هیچ مذاکره ای مهیا نیست، مگر مذاکرات محرمانه که جزئیات آن فاش نمی شود. به نظر می رسد روند تنش زدایی وجود داشته است که از طریق آن می توانیم نفت بفروشیم، اما این توافقات علنی نمی شوند.

بیایید نگاهی گذرا به سیاست داخلی بیندازیم. انتخابات پیش رو داریم به نظر شما مثلا جریانی مثل جریان اصلاحات می تواند در انتخابات بعدی نقش مهمی داشته باشد و اجازه داده می شود؟

انتخابات بعدی در سال 1404 است و از الان حداقل یک سال و نیم زمان کمتری داریم و اگر قرار است فعال باشیم باید از اسفند سال آینده این فعالیت ها جدی شود. در نتیجه در 3 ماهه اول سال برخی روش ها و سیاست های جبهه اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری مشخص خواهد شد اما آنچه اکنون در کشور شکل گرفته دوگانگی کاذبی است که به فرهنگ کشور آسیب وارد می کند. و وضعیت فرهنگی کشور و می توان آن را قطبی شدن نامید. مثل همان اتفاقی که با درگیری یک روحانی و یک مادر و فیلمی که اکران شد، در این فیلم هم دوقطبی کامل در جامعه دیده می شود، البته این دوقطبی فقط مربوط به این فیلم نیست و همینطور بود. در انتخابات به وضوح دیده می شود. مثلاً وقتی می گویند 76 درصد در تهران شرکت نکرده اند و بعد می گویند 8 درصد رأی باطل داده اند، یعنی حدود 84 درصد تهرانی ها در انتخابات نظر منفی داشته اند. در غیر این صورت آنها رای باطل نمی دادند. بقیه با وجود اعتراض به حفظ نظام، مقابله با دشمن و حفظ انقلاب اسلامی رأی داده اند. پیشنهاد من به مسئولان این است که پیام این انتخابات را بشنوند و حتی یادداشت ها و اسامی را که مردم روی برگه های باطل نوشته اند را بخوانند و تصمیم جدیدی بگیرند.

با توجه به شرایط موجود و نتایج انتخابات مجلس، آیا فکر می کنید مردم هنوز شانس حضور در انتخابات ریاست جمهوری را دارند؟

در انتخابات اخیر جبهه اصلاح طلبان در کنار مردم ایستاد و صدای نارضایتی آنها شد.

اگر آیت الله هاشمی در شرایط فعلی حضور داشت، بعید بود که اصلاح طلبان در انتخابات پیروز شوند.

اگر آیت الله هاشمی در شرایط فعلی حضور داشت، به نظر شما چه اختلافاتی وجود داشت؟

آیت الله هاشمی دلایل زیادی برای حفظ انقلاب در همه زمان ها داشت. بنابراین اگر در شرایط کنونی وجود داشت، بعید بود اصلاح طلبان در انتخابات پیروز شوند و سعی می کردند به قول این خلأ آفرینان، اگر با جلسات و جمع بندی هایی که انجام می دهند، روزنه ای را مطرح می کردند، باید گشایش شود. برای جلوگیری از شکل گیری این دو قطبی و خشونت. حالا شاید نمی‌توانستند و چنین اتفاقی می‌افتاد، اما اساساً وظیفه‌شان را عاقلانه و منطقی انجام دادند تا بر مشکلات فائق آیند.

۲۷۲۱۱

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=238091

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.