افزونه پارسی دیت را نصب کنید Wednesday, 19 June , 2024
1

ویدئو/ ایده های ارزان قیمت برای بازسازی آشپزخانه قدیمی مستاجرین

  • کد خبر : 219079
ویدئو/ ایده های ارزان قیمت برای بازسازی آشپزخانه قدیمی مستاجرین

به گزارش رکنا، اکثر مستاجران خانه را همان طور که هست می گیرند و هیچ تصوری از تغییر و بازسازی آشپزخانه اجاره ای ندارند. شاید همه فکر کنند که کاشی یا مبلمان آشپزخانه باید تعویض شود، چیزی که برای یک خانه اجاره ای مقرون به صرفه نیست. پس چگونه به این مشکلات فکر می کنید، […]

به گزارش رکنا، اکثر مستاجران خانه را همان طور که هست می گیرند و هیچ تصوری از تغییر و بازسازی آشپزخانه اجاره ای ندارند. شاید همه فکر کنند که کاشی یا مبلمان آشپزخانه باید تعویض شود، چیزی که برای یک خانه اجاره ای مقرون به صرفه نیست. پس چگونه به این مشکلات فکر می کنید، چگونه می توانید آشپزخانه اجاره ای را برای سال جدید تغییر دهید و آن را زیباتر کنید؟ در زیر ایده های اقتصادی و ساده ای را پیشنهاد می کنیم که با آن می توانید بدون آسیب رساندن به خانه، تغییری اساسی در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کنید. بهترین دکوراسیون آشپزخانه را تغییر دهید به شرح زیر است.

1. بین کابینت ها با ورق مرمر تعویض کنید

ورق های مرمر که به آنها تاپ شیت نیز می گویند، ورق های پی وی سی هستند که مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند.

یک طرف این ورق ها چسبی است که نصب آنها را بر روی دیوار بین کابینت، کف، میز پیشخوان و سایر سطوح بسیار آسان می کند.

اگر رنگ و طرح کاشی های بین کابینت آشپزخانه را نمی پسندید، می توانید با کمک ورق های مرمر تغییر اساسی بین کابینت های قدیمی آشپزخانه خود ایجاد کنید.

مزیت ورق سنگ مرمر این است که تنوع بسیار زیادی در طرح، رنگ و کیفیت دارد و با هر سلیقه و هر بودجه ای گزینه ای عالی را روی میز برای شما به ارمغان می آورد. مهمتر از آن، او تمام کف و دیوارهای یک خانه را با آن بازسازی کرد.

2. روکش کابینت ها.

البته تعویض اثاثیه آشپزخانه برای اجاره کار سختی است و نیاز به هزینه زیادی دارد که مستاجر توانایی پرداخت آن را ندارد. از طرفی ظاهر آسیب دیده کابینت، رنگ پریده و ورق های برگشتی کابینت ام دی اف خارج از تحمل است.

اما چون همیشه برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد. برای تزیین سطح کابینت ها می توانید از روکش ها و برچسب های کابینت نیز استفاده کنید.

برای سهولت در نصب ورق ها روی سطح کابینت، به سادگی دستگیره ها را از درهای کابینت جدا کنید.

حالا با این ایده اقتصادی، کابینت های خانه شما رنگ جدیدی به خود می گیرند و می توانید با کمترین هزینه آنها را تغییر دهید.

3. زیبایی نور پنهان بین مبلمان آشپزخانه.

یکی دیگر از ایده های ارزان قیمت برای تغییر آشپزخانه، اجرای نورپردازی مخفی در آشپزخانه است. اگر سری به فروشگاه های لوازم خانگی بزنید با انواع لامپ ها و کابل های ال ای دی مواجه می شوید که می توان از آنها در قسمت هایی مانند زیر کابینت ها استفاده کرد تا جلوه زیبایی به آشپزخانه ببخشد.

در تصویر زیر نگاه کنید که چگونه لامپ های ال ای دی دو طرف کابینت نور زیبایی را بر روی دیوار و کف کابینت ایجاد می کنند. انجام این روش سخت نیست و نیاز به هزینه زیادی ندارد. همچنین به آشپزخانه صاحب خانه آسیبی نمی رساند و می توانید هر زمان که خواستید از خانه آنها خارج شوید این وسایل را با خود ببرید.

4. از کاشی یا انواع کاشی های چسبنده برای دیوار آشپزخانه استفاده کنید

امروزه هرکسی که بخواهد آشپزخانه خود را تغییر دهد دیگر نیازی به مصالح، ساخت و ساز، کاشی و … ندارد. اکنون با کاشی های چسبان می توان آشپزخانه قدیمی و اجاره ای را به راحتی تغییر داد. طرح های کاشی می تواند سه بعدی یا ساده باشد که در ابعاد یک کاشی انجام می شود.

به سادگی از این کاشی های چسبنده در فضاهایی مانند بین دو کابینت یا دیوارهای بدون کابینت استفاده کنید و دیوار آشپزخانه را بدون آسیب رساندن به خانه نوسازی کنید.

با این ایده اقتصادی برای بازسازی آشپزخانه اجاره ای خود، مجبور نخواهید بود هزینه زیادی برای کاشی کاری بپردازید. از طرفی این کاشی ها که معمولا فوم یا پی وی سی هستند قابل شستشو هستند و در صورت داشتن لکه می توانید با دستمال و مواد شوینده آن ها را تمیز کنید.

اگر رنگ کاشی آشپزخانه را دوست ندارید و به سختی آنها را تحمل می کنید، این مدل کاشی ارزان قیمت بهترین راه برای تغییر دکوراسیون است.

همچنین می توانید از برچسب های آشپزخانه با تصاویر و طرح های زیبا در قسمت هایی مانند صفحه گاز استفاده کنید.

نصب استیکرها نیز یک ایده ارزان قیمت برای زیباسازی این قسمت از خانه است. برای دیوار بالای گاز می توانید از کلمات انگلیسی یا اشکال زیبای مربوط به آشپزی استفاده کنید.

5. استفاده از ورق چسب نسوز برای اجاق گاز

در برخی خانه ها اجاق گاز رومیزی آشپزخانه بسیار قدیمی شده است.

برای تعویض رومیزی رنگ پریده می توانید از ملحفه های چسبی استفاده کنید که امروزه به راحتی در بازار پیدا می شود.

6. بار خانه به اندازه کافی در آشپزخانه ایجاد کنید.

اگر فضای آشپزخانه اجازه می دهد، می توانید یک بار قهوه خانگی در آشپزخانه با چند قفسه روی دیوار درست کنید. نصب این قفسه ها کار سختی نیست و برای تغییر فضای آشپزخانه ایده بسیار زیبا و اقتصادی است. به سادگی چند قفسه دیواری یا قفسه چوبی مناسب فضای آشپزخانه بخرید.

اکنون می توانید وسایلی مانند فنجان، قوری، لیوان، قهوه جوش، گلدان، قهوه جوش و … را در این قفسه ها قرار دهید.

این ایده برای آشپزخانه های بزرگی که فضای خالی زیادی دارند مناسب است. همچنین، اگر آشپزخانه یک گوشه یا گوشه بدون استفاده دارد و نمی توانید وسایل خود را در آنجا قرار دهید، یک قهوه بار می تواند ایده خوبی باشد.

7. قفسه دیواری برای دیوارهای خالی آشپزخانه

با توجه به اینکه بازسازی آشپزخانه کار ساده ای نیست، همیشه توصیه می شود به دنبال ایده های ساده، اقتصادی و قابل اجرا باشید. از سوی دیگر، ایده شما نباید به دارایی صاحبخانه آسیب برساند. قفسه های دیواری یکی از بهترین ایده هایی است که می توانید برای زیباسازی این قسمت از خانه خود پیاده سازی کنید.

اکثر مستاجران شکایت دارند که آشپزخانه آنها فضای کافی برای قرار دادن وسایلی مانند غذا و ظروف ندارد. اما با ایده نصب قفسه دیواری می توانید به این مشکل پایان دهید. حالا فرقی نمی کند که چند کابینت در آشپزخانه نصب شده باشد، زیرا می توانید با کمک قفسه ها برای خود فضا ایجاد کنید.

به آشپزخانه های زیر نگاهی بیندازید و خواهید دید که چگونه با استفاده از قفسه های ایجاد شده روی دیوار، فضای کافی برای قرار دادن وسایل فراهم شده است. البته باید وسایل تزئینی و زیبا را در این قفسه ها قرار دهید تا جلوه بهتری به آشپزخانه ببخشید.

درست مانند روش ایجاد کافی بار در خانه، در این روش نیز می توانید تخته های چوبی را تهیه کرده و به کمک پایه روی دیوار نصب کنید.

یک روش ساده تر، ساختن قفسه های جداگانه با استفاده از تخته ها و پروفیل های فلزی است. سپس این قفسه آماده را روی دیوار نصب کنید. اکنون فضای کافی برای قرار دادن وسایل منزل وجود دارد.

امیدوارم ایده هایی که در بالا نشان داده ایم را دوست داشته باشید. ایده های ساده و ارزانی که به راحتی می توانید برای اجرای آن آستین ها را بالا بزنید.

از تغییر کابینت گرفته تا تعویض کفپوش و دیوار و اضافه کردن کفپوش جدید، همه آنها برای به روز رسانی آشپزخانه شما در سال جدید مفید هستند.

منبع: خوگر

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=219079

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.