افزونه پارسی دیت را نصب کنید Tuesday, 21 May , 2024
0

هزینه اجاره پارکینگ نجومی شد; 500 هزار نوشیدنی در روز!

  • کد خبر : 238705
هزینه اجاره پارکینگ نجومی شد;  500 هزار نوشیدنی در روز!

آفتاب نیوز: از آنجایی که اجاره یا حتی فروش پارکینگ غیرقانونی است، نرخ دقیق و قانونی وجود ندارد، اما طبق شنیده ها و مشاهدات میدانی، اجاره پارکینگ بسته به محله ای که در آن زندگی می کنید از هفته ای یک میلیون تومان تا سه میلیون تومان متغیر است. هم کسانی که حمل و نقل […]

آفتاب نیوز:

از آنجایی که اجاره یا حتی فروش پارکینگ غیرقانونی است، نرخ دقیق و قانونی وجود ندارد، اما طبق شنیده ها و مشاهدات میدانی، اجاره پارکینگ بسته به محله ای که در آن زندگی می کنید از هفته ای یک میلیون تومان تا سه میلیون تومان متغیر است.

هم کسانی که حمل و نقل هوایی را برای سفر از شهری به شهر دیگر انتخاب کرده اند و هم کسانی که میزبان مسافران نوروزی از شهرها و کشورهای دیگر هستند، برای اطمینان از ایمنی خودروهای خود نیاز به پارکینگ دارند.

نقطه عطف این ماجرا این است که تعداد جای پارک در هر واحد مسکونی معمولاً با تعداد خودروهای ساکنین همخوانی ندارد و برای تامین پارکینگ دوم و بعضا سوم راه دیگری برای اجاره آن وجود ندارد. فضای درآمدزایی

دایره المعارف بریتانیکا پارکینگ را به عنوان مکانی سرپوشیده یا باز که در آن ماشین ها می توانند پارک کنند، تعریف می کند. بر اساس تعاریف شهرسازی نوین، برای هر واحد مسکونی باید فضای پارک خودرو به ابعاد 5/4*2/5 متر در نظر گرفته شود که البته در شهرسازی فعلی با تعابیر متفاوتی اجرا می شود.

فقط به تبلیغات برنامه “دیوار” و پلتفرم های مشابه آن نگاه کنید. یا با یک جستجوی مختصر در موتور جستجوی گوگل عباراتی از هر دو طرف این معامله (اجاره پارکینگ و نیازمند اجاره پارکینگ) پیدا خواهید کرد. حتی ممکن است با ساده ترین نوع تبلیغات که شامل نوشتن این عبارات و نصب آنها بر روی دیوار مجتمع مسکونی است، برخورد کنید. به طور خلاصه، نقطه مشترک همه این عبارات، موضوع «درآمدزایی» از یک فضای مشترک در محل سکونت یا پارکینگ های عمومی است.

قیمت اجاره پارکینگ در تهران

از آنجایی که اجاره یا حتی فروش پارکینگ غیرقانونی است، نرخ دقیق و قانونی وجود ندارد، اما طبق شنیده ها و مشاهدات میدانی، اجاره پارکینگ بسته به محله ای که در آن زندگی می کنید از هفته ای یک میلیون تومان تا سه میلیون تومان متغیر است.

در بخشی از این آگهی آمده است:

پارکینگ با ریموت و امنیت بالا اجاره می کنم. / نرخ توافقی

اجاره پارکینگ خودرو و موتور سیکلت مخصوصا خودروهای لوکس و موتور سیکلت با امنیت تضمین شده. / قیمت: 3 میلیون تومان در ماه.

اجاره پارکینگ خودرو و موتور سیکلت هفتگی 600 هزار تومان / تهران، میدان صادقیه،…

پارکینگ در فضای سرپوشیده آپارتمان در منطقه صادقیه فردوس شرق ابراهیمی شمالی با ریموت و امنیت بسیار بالا (نگهبان و دوربین) / بدون پیش پرداخت اجاره از دل 10 فروردین فقط 1 میلیون 700 هزار تومان تا 15.

اجاره پارکینگ سرپوشیده درب ریموت دار واقع در تهران (بهاران) پلازا کوهسار… / قیمت: رهن: 2 میلیون تومان اجاره: 2 میلیون و 500 هزار تومان / زمان: 7 اسفند الی 23 فروردین.

برخی دیگر از آگهی های ارسال شده توسط جویندگان فضای پارکینگ:

نیازمند پارکینگ جهت اجاره در منطقه نارمک. لوئیسانا مجیدیه هروی شمس آباد. یک نگهبان بلوار ارتش داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

به پارکینگ جهت پارک خودرو نیازمندیم.

– نیاز به اجاره پارکینگ برای 2 هفته تعطیلات نوروزی.

– می خواهیم در شهر ولیعصر تهران پارکینگ ماشین اجاره کنیم.

اجاره پارکینگ، قانونی یا غیر قانونی؟

به نظر می رسد درآمدزایی از طریق ساختن مشاعات از جمله اعطای جای پارک به یکی از راه های کسب درآمد برخی از شهروندان تبدیل شده است. اما طبق قوانین، هیچ یک از ساکنین حق اجرای تصمیمات مستقل برای مناطق مشترک را ندارند، مگر اینکه همه ساکنان بدانند و موافق باشند.

همچنین طبق ضوابط و مقررات آپارتمان نشینی، اجاره یا فروش پارکینگ فقط برای ساکنین همان ساختمان مجاز بوده و اجاره مشاعات به افراد غیر ساکن مجاز نمی باشد. در این صورت ساکنین ساختمان می توانند با طرح شکایت از آن جلوگیری کنند.

اما فراتر از قانونی یا غیرقانونی بودن این روند، دلایل این درآمدزایی چیست و آیا مشکلات دیگری از جمله تامین امنیت سایر ساکنان ساختمان را به دنبال ندارد؟

قالب قرارداد اجاره پارکینگ آپارتمان
به نام خدا

صاحبخانه : آقا / خانم …. فرزند … به شماره شناسنامه … صادر شده … کد ملی … به نشانی …

مستاجر : آقا / خانم …. فرزند … به شماره شناسنامه … صادر شده … کد ملی … به نشانی …

موضوع قرارداد : اجاره گاراژ مالکیت موجر با ثبت … جهت استفاده مستاجر جهت پارک حداکثر … یک دستگاه خودروی سبک به نشانی …

مدت قرارداد: تاریخ قرارداد از … تا … برای مدت …

مبلغ قرارداد: مستأجر موظف است در پایان هر ماه/هفته مبلغ … ریال معادل … تومان بدون کسر مالیات به شماره حساب … در بانک … شعبه واریز نماید. ..به نام … و رسید را به صاحبخانه تحویل دهید.

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=238705

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.