افزونه پارسی دیت را نصب کنید Tuesday, 18 June , 2024
1

نیکزاد: انتخابات مجلس پیام های قابل توجهی برای گروه های سیاسی کشور داشت

  • کد خبر : 228502
نیکزاد: انتخابات مجلس پیام های قابل توجهی برای گروه های سیاسی کشور داشت

نماینده مردم اردبیل در شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروز جناح بندی قدرت یابی از نظر مردم فاقد اعتبار است، گفت: کسب قدرت از سوی مردم به رسمیت شناخته نمی شود اگر جلوی قدرت را بگیرد. توسعه قدرت سیاسی و انتقال قدرت در زمان اصالت به نفع مردم با ایده و برنامه ریزی خاص […]

نماینده مردم اردبیل در شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروز جناح بندی قدرت یابی از نظر مردم فاقد اعتبار است، گفت: کسب قدرت از سوی مردم به رسمیت شناخته نمی شود اگر جلوی قدرت را بگیرد. توسعه قدرت سیاسی و انتقال قدرت در زمان اصالت به نفع مردم با ایده و برنامه ریزی خاص برای بهبود معیشت و اقتصاد است.

به گزارش ایسنا، علی نیکزاد نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در شورای اسلامی در جلسه روز دوشنبه 30 اسفند 1402 در میان سخنان خود گفت: خدا را شاکرم که به همان اندازه. تا حد امکان در این زمینه در چارچوب تحقق چهار راهبرد اساسی و انتخاباتی رهبری مبتنی بر مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت، به وظیفه خود عمل کرده ام، در این میان مردم علیرغم شکایت از دولت. ، مجلس و قوه قضائیه بار دیگر در راستای رهبری معظم انقلاب و احترام به شهدای والامقام پای صندوق های رای رفتند.

وی همچنین گفت: نمایندگان مردم در مجلس یازدهم توانستند با رویکرد مسئله محور قانون گذاری و نظارت کنند و با حفظ روحیه انقلابی گری در رهنمودهای کلی توانستند برای اولین بار عنوان مجلس انقلابی را دریافت کنند. زمان حاکم بر مسلمانان جهان. انتخابات مجلس دوازدهم در 20 اسفند 1402 پیام های مهمی از سوی مردم به همراه داشت و مشارکت مطلوب مردم علیرغم فشار رسانه ای برای تحریم انتخابات، مسئولیت بزرگی را بر دوش منتخبان آمریکایی می گذارد که قابل جبران نیست. جز اطاعت مردم و تشریع نورانی.

وی با تاکید بر اینکه کارنامه مجلس فعلی در کنار موفقیت در برخی زمینه ها نیازمند اصلاح است، گفت: بازنگری در قوانین، اصلاح ساختار بودجه تا حد امکان، رفع کسری بودجه، جبران مغایرت ها به ویژه در حوزه انرژی، قانونگذاری… در زمینه های مدرن مانند ارزهای دیجیتال، هوش مصنوعی، اقتصاد دیجیتال، کاهش هزینه های جاری دولت، افزایش بودجه عمرانی، اصلاح نظام بانکی به ویژه بانک های خصوصی، کمبودهایی وجود دارد. دخالت مجلس در برخی فعالیت‌های جانبی غیرضروری که خدمات مجلس را به حاشیه می‌انداخت نیز نقص بزرگی بود که باید بهتر مدیریت می‌شد.

نیکزاد تاکید کرد: انتخابات مجلس شگفتی هایی را به همراه داشت که حاوی پیام های قابل توجهی برای فعالان و گروه های سیاسی کشور بود. همه حامیان انقلاب اسلامی باید تلاش کنند این مسیر دوم را بر اساس مصالح مردم طراحی کنند و راه مردم باشند. امروزه جناح گرایی در مورد کسب قدرت برای قدرت از دیدگاه مردم فاقد اعتبار است، کسب قدرت اگر صرفاً برای توسعه قدرت سیاسی باشد توسط مردم به رسمیت شناخته نمی شود و انتقال قدرت زمانی واقعی است که با یک ایده خاص و یک برنامه بهبود به نفع مردم است. معیشت و اقتصاد در چنین شرایطی توسعه پایدار با شاخص اقتصادی و پیوست فرهنگی را به همراه خواهد داشت که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است. .

وی تصریح کرد: فعالان سیاسی کشور باید این واقعیت را درک کنند و برای ایجاد مسیر دوم مشارکت کنند. از یک منظر راه دوم نه حرف تازه ای بلکه بازگشت به آرمان های اصیل انقلاب است. این بازگشت اندیشه‌های روشن و صمیمانه دهه 60 است که قدرت را برای ثروت و قدرت را برای قدرت نمی‌خواهند و از درآمد و فساد و تبعیض به دور هستند و به فعالیت‌های سیاسی مبتنی بر اندیشه‌های درخشان آهن‌رباهای جهان ادامه می‌دهند. انقلاب این مسیر سلامت اقتصاد را سرلوحه کار قرار داده است و اگر قرار است مردم تحت فشار باشند، همه اعم از مسئولان و مردم باید در آن فشار سهیم باشند و از تبعیض و رانت خواری بپرهیزند. راه دوم از سوی دیگر پلی است برای اصلاحات و نقص در ساختار حاکمیتی کشور به ویژه در اقتصاد که نمی توان آن را تنها با تمایزات سیاسی تعریف کرد.

این نماینده مجلس در پایان با تاکید بر اینکه مسیر دوم مبتنی بر تمایز دقیق در حوزه اقتصادی و اجتماعی است، اظهار داشت: آنچه در مراجع مردمی مشهود است بر همین مطالبه استوار است; بیشتر درخواست های مردم مربوط به اشتغال و تسهیلات بانکی برای زندگی است که نیازمند تصمیم گیری های مهم در کشور است. بنابراین دولت باید به اشتغال و مسکن توجه جدی داشته باشد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=228502

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.