افزونه پارسی دیت را نصب کنید Tuesday, 18 June , 2024
1

نسبت سازه های فولادی در ساخت و ساز کمتر از 10 درصد است.در آینده روند بازار فولاد صعودی خواهد بود.

  • کد خبر : 191070
نسبت سازه های فولادی در ساخت و ساز کمتر از 10 درصد است.در آینده روند بازار فولاد صعودی خواهد بود.

بازار؛ گروه صنعتی: اگرچه تولیدکنندگان فولاد کشور مدعی هستند که از ابتدای سال تاکنون افزایش قیمتی نداشته و تنها نوسانات در بازار آزاد رخ داده است، اما برخی از صنایع که فولاد و آهن مواد اولیه مصرفی آنها هستند، از نوسانات شدید خبر می دهند. از جمله این کالاها و عمده ترین دلیل افزایش قیمت […]

بازار؛ گروه صنعتی: اگرچه تولیدکنندگان فولاد کشور مدعی هستند که از ابتدای سال تاکنون افزایش قیمتی نداشته و تنها نوسانات در بازار آزاد رخ داده است، اما برخی از صنایع که فولاد و آهن مواد اولیه مصرفی آنها هستند، از نوسانات شدید خبر می دهند. از جمله این کالاها و عمده ترین دلیل افزایش قیمت ها افزایش آهن و فولاد است. در واقع این گرانی ها تا حدودی باعث رکود بازار شده است. به این ترتیب «سعید زارع حقیقی» رئیس هیئت مدیره و مدیرکل تعاونی تولیدکنندگان اسکلت فلزی کشور در گفتگو با بازار درباره شرایط حاکم بر بازار در این بخش می گوید: تولیدکنندگان انجام می دهند. نه به طور کلی وضعیت خوبی دارند و به خصوص در حوزه ما مستثنی نیستیم و وضعیت خوبی نداریم.

رئیس هیئت مدیره و مدیر کل تعاونی تولیدکنندگان اسکلت فلزی کشور: با وجود سرمایه گذاری واحدهای فعال ما که سرمایه زیادی را تخصیص می دهند، حضور افراد غیرمتخصص در حوزه ما فراوان است که تاثیرگذار است. عملکرد مجتمع ها برای مقابله با اختلالات جدی.

وی می گوید: یکی از بزرگترین مشکلات ما علاوه بر نوسان قیمت ها این است که با وجود سرمایه گذاری واحدهای فعال ما که سرمایه زیادی را تخصیص می دهند، حضور افراد غیرمتخصص در حوزه ما فراوان است و این باعث عملکرد می شود. مجموعه ها به درستی کار نمی کنند

اجرای قانون استاندارد اجباری به صورت پایلوت در دو استان

زارع حقیقی افزود: البته از 10 سال گذشته از سوی سازمان ملی استاندارد پیگیر این موضوع بودیم و امروز موفق شدیم استاندارد اجباری فعالیت های تولیدی را تصویب کنیم و به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است تا به دوره تولید می رسد. در واقع به صورت آزمایشی در تهران و استان البرز شروع شد که امیدواریم در سراسر کشور اجرا شود چرا که قطعا تاثیرات زیادی در صنعت ما خواهد داشت.

لازم به ذکر است که در حال حاضر حساسیت زیادی نسبت به اجرای قانون به ویژه «استاندارد اجباری» به دلیل وقوع زلزله برای بالا بردن کیفیت وجود دارد. اما این قانون استاندارد اجباری به صورت آزمایشی در دو استان فوق الذکر اجرا شده و مقرر شده است به تدریج در سراسر کشور اجرا شود.

یکی از مسائلی که در این بخش که مصرف کننده محصولات فولادی و آهنی است و مواد اولیه آن نیز همین محصولات است، مطرح می شود، بحث قیمت است. به نحوی که از ابتدای سال نوسانات قیمت ورق فولادی بر تولید در این حوزه تاثیر گذاشته است. این در حالی است که برخی از فعالان صنایع تبدیلی مصرف کننده آهن و فولاد معتقدند که این محصولات را در کشور با قیمتی بالاتر از بازارهای جهانی خریداری می کنند. رئیس هیأت مدیره و مدیر کل تعاونی تولیدکنندگان سازه های فولادی کشور نیز در این خصوص می گوید: اکنون دولت هیچ ممنوعیتی برای واردات فولاد ندارد اما قطعاً اگر با ارز آزاد در شرایط بررسی کنیم. به طور معمول فولاد ملی ارزان می شود اما اگر نیمی از آن را با ارز بررسی کنیم قطعا گران می شود.

وی خاطرنشان کرد: با این حال دولتمردان قطعا باید بدانند که توسعه صنعت فولاد کشور نیازمند دید وسیع تری به این صنعت است به همین دلیل صنعت فولاد که سومین بخش اقتصادی کشور را تشکیل می دهد باید همواره از حمایت دولت برخوردار باشد. . .

رئیس هیئت مدیره و مدیر کل تعاونی تولیدکنندگان سازه های فولادی کشور: با توجه به پتانسیل عظیم فولادی که در کشور ایجاد شده است باید قبل از اتفاقات به سمت استفاده از سازه های فولادی برویم. به ویژه به این دلیل که این اقدام می تواند وضعیت ساختمان ها را تغییر دهد و کشور را متحول کند.

بر اساس این گزارش، در حالی که فعالان حوزه سازه های فولادی بازار را رکود می دانند، برخی معتقدند راه اندازی نهضت ملی مسکن می تواند تغییراتی را در این زمینه ایجاد کند و تا حدودی بازار را رونق بخشد. از سوی دیگر، برخی از فعالان این حوزه معتقدند مشکل اصلی این حوزه عدم توجه به ساخت سازه های فولادی است و انتظار می رود که دولت نیز توجه بیشتری به این موضوع داشته باشد.

رئیس هیئت مدیره و مدیر کل تعاونی تولیدکنندگان سازه های فولادی کشور نیز در این خصوص به بازار گفت: متاسفانه در این مورد با مشکلی مواجه هستیم که پیگیری کرده ایم و آن کمبود است. سازه های فولادی ساخت و سازها در کشور همانطور که مشاهده می کنید پس از زلزله ای که در کشور رخ داد، تمامی ارگان ها و سازمان های مربوطه از جمله «بنیاد مسکن» به سراغ سازه های فولادی می روند. اما ما همیشه گفته و می گوییم که پیشگیری بهتر از درمان است، بنابراین با توجه به پتانسیل عظیم فولادی که در کشور ایجاد شده، باید قبل از وقوع به سمت استفاده از سازه های فولادی برویم. بیش از همه به این دلیل که این اقدام می تواند وضعیت ساخت و ساز در کشور را متحول کند.

زارع حقیقی خاطرنشان کرد: در حال حاضر درصد سهم ما در بازار ساخت و ساز بسیار ناچیز است. یعنی کمتر از 10 درصد است بنابراین به نظر من تغییرات مسکن تاثیر زیادی در فعالیت ما نخواهد داشت. اما در شرایط فعلی ما به شرکت های شهرداری، واحدهای خصوصی، بیمارستان ها، ارگان های دولتی، پل ها و … خدمات ارائه می دهیم، بنابراین تنوع کاری ما به ما حیات بخشیده است.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که وضعیت ارسال خدمات و محصولات از این حوزه به کشورهای همسایه چگونه است، گفت: مشکل اینجاست که در کشورهای همسایه ما روی بتن سازی است، اما در عراق، سوریه و کشورهای کشورهای مستقل مشترک المنافع، ما تقریباً در ساختار هستیم، فولادهای پیش ساخته دیگر وجود ندارند. در این راستا مدیریت تعاونی صادرات ما بر بازاریابی و توسعه بازار متمرکز بوده و در این زمینه بسیار موفق بوده ایم.

با محدودیت تولید سنگ آهن، بازار فولاد صعودی خواهد بود

همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از مشکلات اصلی فعالیت این بخش، قیمت محصولات و مواد اولیه یعنی ورق آهن و فولاد است که قطعاً بر قیمت تمام شده تأثیر می گذارد. اما زارع حقیقی در پاسخ به این سوال که چگونه می توان با وجود چنین نوسانات قیمتی، قیمت محصول نهایی خود را مدیریت کرد تا سهمی از بازار داشته باشد، می گوید: در واقع این مشکل به مشتریان ما برمی گردد زیرا خدماتی که ما ارائه می دهیم دو تا باشد. فرمت ها؛ یک قسمت مربوط به تامین مواد اولیه و قسمت بعدی خدمات حقوقی ماست. همانطور که می دانید خدمات پولی ما از ابتدای سال تغییری نکرده است، اما در حوزه آهن که مراجعان باید تصمیم گیرنده باشند، معمولا با تردید وارد می شوند و معمولا سازه را به بتن منتقل می کنند. بنابراین آهن به طور مستقیم و غیرمستقیم خدمات ما را تحت تاثیر قرار داده است.

رئیس هیات مدیره و مدیر کل تعاونی سازه‌های فولادی کشور نیز در مورد آینده این صنعت می‌گوید: به نظر من قیمت بازار فولاد در آینده نزدیک افزایش می‌یابد. خیلی دور. آینده. به خصوص که همانطور که می دانید سنگ آهن که یکی از منابع مواد اولیه تولید فولاد است در حال محدود شدن است و به همین دلیل این چالش ها در صنعت فولاد است و ما به عنوان انتهای زنجیره فولاد از این اتفاقات بی تاثیر نخواهیم بود. .

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=191070

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.