افزونه پارسی دیت را نصب کنید Tuesday, 18 June , 2024
0

مراسم فرش قرمز اسکار آغاز شد: آیا “اپنهایمر” ستاره خواهد بود؟ – خبرگزاری بیشتر اخبار ایران و جهان

  • کد خبر : 228086
مراسم فرش قرمز اسکار آغاز شد: آیا “اپنهایمر” ستاره خواهد بود؟  – خبرگزاری بیشتر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، برندگان اسکار ۲۰۲۴ در ۲۳ رشته معرفی می شوند. «اپنهایمر» با ۱۳ نامزدی در صدر فهرست نامزدهای اسکار امسال قرار دارد. پیش بینی ها بر این واقعیت متمرکز است که تنها 2 فیلم برنده 2 یا چند تندیس اسکار خواهند شد، از جمله “اپنهایمر” با 8 مجسمه […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، برندگان اسکار ۲۰۲۴ در ۲۳ رشته معرفی می شوند. «اپنهایمر» با ۱۳ نامزدی در صدر فهرست نامزدهای اسکار امسال قرار دارد.

پیش بینی ها بر این واقعیت متمرکز است که تنها 2 فیلم برنده 2 یا چند تندیس اسکار خواهند شد، از جمله “اپنهایمر” با 8 مجسمه و “باربی” با 2 مجسمه، و فیلم های دیگر احتمالاً هر کدام در یک بخش جوایزی را دریافت خواهند کرد. پیش از این، تنها در سال 1997، اتفاق مشابهی رخ داد که «بیمار انگلیسی» و «فارگو» به ترتیب 9 و 2 جایزه گرفتند.

فهرست نامزدهای اسکار 2024 به شرح زیر است:

بهترین فیلم

نامزدها: اوپنهایمر، باربی، بازمانده، زندگی های گذشته، بدبختان، استاد، داستان آمریکایی، آناتومی یک سقوط، منطقه مورد علاقه، قاتلان ماه کامل

بهترین کارگردان

نامزدها: کریستوفر نولان برای «اپنهایمر»، یورگوس لانتیموس برای «بینوایان»، جاستین تریر برای «آناتومی یک سقوط»، جاناتان گلیزر برای «منطقه مورد علاقه»، مارتین اسکورسیزی برای «قاتلان ماه کامل»

بازیگر مرد در نقش اصلی.

نامزدها: کیلیان مورفی برای «اپنهایمر»، بردلی کوپر برای «مستر»، کلمن دومینگو برای «رئال»، پل جیاماتی برای «بازمانده‌ها»، جفری رایت برای «داستان آمریکایی»

بازیگر نقش اول.

نامزدها: لیلی گلادستون برای “قاتلان ماه کامل” / ساندرا هولر برای “آناتومی یک سقوط”، کری مولیگان برای “Maestro”، اما استون برای “Les Misérables”، آنت بنینگ برای “Niad”

بازیگر ثانویه

نامزدها: رابرت داونی جونیور برای «اپنهایمر»، استرلینگ کی براون برای «داستان های آمریکایی»، رابرت دنیرو برای «قاتلان ماه کامل»، مارک روفالو برای «بیچارگان»، رایان گاسلینگ برای «باربی».

بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: دواین جوی راندولف برای “بازمانده”، امیلی بلانت برای “اپنهایمر”، دانیل بروکس برای “رنگ بنفش”، آمریکا فررا برای “باربی”، جودی فاستر برای “نیاد”

فیلمنامه اصلی

نامزدها: جاستین تریر و آترور هراری برای «آناتومی یک سقوط»، دیوید همینگسون برای «بازماندگان»، بردلی کوپر و جاش سینگر برای «استاد»، سمی براش و الکس مکانیک برای «دسامبر می»، سلین سانگ برای «گذشته» زندگی می کند”

اسکریپت اقتباس شده

نامزدها: کورد جفرسون برای «داستان آمریکایی»، گرتا گرویگ و نوآ بامباخ برای «باربی»، کریستوفر نولان برای «اپنهایمر»، تونی مک‌نامارا برای «بینوایان»، جاناتان گلیزر برای «منطقه مورد علاقه».

انیمیشن طولانی

نامزدها: Spider-Man: Into the Spider-Verse از Sony Pictures، The Boy and the Kingfisher از Toho و JKids، Elemental از Pixar، Nimona از Netflix، Robot Dreams از Neon

طراحی تولید

نامزدها: “بینوایان” از سرچ لایت پیکچرز، “باربی” از برادران وارنر، “قاتلان ماه کامل” اپل، “اپنهایمر” از یونیورسال

فیلمبرداری

نامزدها: هویت ون هویتما برای اوپنهایمر، ادوارد لاچمن برای The Count، رودریگو پریتو برای قاتلان ماه کامل، متیو لیباتیک برای مائسترو، رابی رایان برای Les Miserables.

طراحی پارچه

نامزدها: ژاکلین دوران برای «باربی»، ژاکلین وست برای «قاتلان ماه کامل»، دیوید کراسمن برای «ناپلئون»، الن میروژنیک برای «اپنهایمر»، هالی ویدینگتون برای «بیچارگان».

نسخه

نامزدها: جنیفر لیم برای اوپنهایمر، لورن سنشال برای آناتومی یک سقوط، کوین تنت برای بازمانده، تلما اسکون میکر برای قاتلان ماه کامل، یورگوس ماوروپساریدیس برای بیچارگان

آرایش و مو

نامزدها: “ماسترو”، “گلدا”، “اپنهایمر”، “بینوایان”، “جامعه برفی”

صدا

نامزدها: ویلی برتون برای «اپنهایمر»، ایان ووگت برای «خالق»، استیون مارو برای «استاد»، کریس مونرو برای «مأموریت غیرممکن – فال اوت»، تارن ویلرز برای «منطقه مورد علاقه»

جلوه های ویژه

نامزدها: “خالق”، “گودزیلا: منهای یک”، “نگهبانان کهکشان 3″، “ماموریت: غیرممکن – فال اوت”، “ناپلئون”

موسیقی فیلم

نامزدها: لودویگ گورانسون برای «اپنهایمر»، لورا کارپمن برای «داستان آمریکایی»، جان ویلیامز برای «ایندیانا جونز و چرخ ثروت»، رابی رابرتسون برای «قاتلان ماه کامل»، یرسکین فندریکس برای «بیچارگان»

بهترین آهنگ:

نامزدها: بیلی آیلیش برای «برای چه ساخته شده ام؟» از باربی، دایان وارن برای “Fire Inside” از Flamin' Hot، مارک رونسون برای “I'm Just Ken” از باربی، جان باپتیست برای “Never Gone” از سمفونی آمریکایی، اسکات جورج برای “آهنگی برای مردم من” از “قاتلان ماه کامل”

مستند بلند

نامزدها: «20 روز در ماریوپل» ساخته مستیسلاو چرنوف، «بابی واین: رئیس جمهور جمهوری خلق» اثر ماس بویو، «یادة ابدی» اثر میتی آلبردی، «چهار دختر» ساخته کوثر بن هانیه، «برای کشتن یک ببر» اثر نیشا پهوجا

بهترین فیلم بین المللی

نامزدها: “منطقه مورد علاقه” جاناتان گلیزر از بریتانیا، “من کاپیتان” ساخته ماتئو گارونه از ایتالیا، “روزهای عالی” ساخته ویم وندرس از ژاپن، “جامعه برفی” اثر جی.ای. بایونا از اسپانیا، “تالار معلمان” “ساخته شده توسط ایلکر چاتاک آلمانی.

انیمیشن کوتاه

نامزدها: «جنگ تمام شد: با الهام از موسیقی جان و یوکو» نوشته دیو مولینز و برد کوپر / نامه ای به خوک نوشته تال کانتور، «نودو پنج حس» جروشا هس، «یونیفرم ما» نوشته یگانه مقدم، «پاچیدرم» اثر استفانی کلمنت

مستند کوتاه

نامزدها: الفبای کتاب ممنوعه نوشته شیلا نوینز و تریش ادلسیک، آرایشگاه لیتل راک نوشته جان هافمن، جزیره ای در وسط اثر لئو چیانگ و جین تسین، آخرین تعمیرگاه نوشته بن پرادفوت، نای نای و وای پو شان وانگ و سام دیویس

فیلم کوتاه

نامزدها: «بعد» ساخته مایسان هریمن و نیکی بنتام / «شکست ناپذیر» اثر وینسنت رنه و لوریت و ساموئل کارون، «شوالیه ثروت» اثر لاسی لیسکیر، «قرمز، سفید و آبی» نوشته نازرین چاودری و سارا مک فارلین، «داستان» «هنری شکر شگفت انگیز» نوشته وس اندرسون

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=228086

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.