به گزارش رکنا، امروز 30 اسفند همزمان با محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور و مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی به استان گیلان سفر کردند. بزرگراه منجیل – رودبار به طول 8.2 کیلومتر افتتاح شد.

این بزرگراه پس از افتتاح بزرگراه شیراز – اصفهان به عنوان طولانی ترین و بزرگراه تهران – شمال به عنوان سخت ترین پروژه بزرگراهی کشور، سومین وعده دولت برای افتتاح مسیرهای بزرگراهی کشور است. بزرگراه منجیل – رودبار بخشی از بزرگراه قزوین – رشت است و بهره برداری از آخرین قطعه این بزرگراه، گلوگاه بین پایتخت و استان گیلان را از بین می برد و با افتتاح آن، هموطنان به راحتی می توانند از این مسیر عبور کنند. عيد نوروز.

به گفته خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، این بزرگراه به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی و محل احداث پل ها، تونل ها و دیوارها و اینکه بخشی از محور از مناطق مسکونی عبور می کند و لزوم حفظ بافت منطقه، با عوارضی همراه بود. همچنین اعتبار هزینه شده برای ساخت این بزرگراه بالغ بر 20 میلیارد ریال و ارزش روزانه آن 55 میلیارد ریال است.آیا این خبر برای شما مفید بود؟