افزونه پارسی دیت را نصب کنید Tuesday, 18 June , 2024
0

«صلح» وجه مشترک نیاز جامعه جهانی به تغییرات اساسی است

  • کد خبر : 228285
«صلح» وجه مشترک نیاز جامعه جهانی به تغییرات اساسی است

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران و کمیسر اخلاق فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی با بیان اینکه مددکاران اجتماعی به دنبال «زندگی اجتماعی» هستند و این هدف جز با ترویج «صلح» و نهادینه‌سازی آن محقق نمی‌شود. وی با همکاری همه توانمندی ها گفت: مهمترین راه ترویج فرهنگ صلح در جامعه جهانی است که اگر به همین منوال […]

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران و کمیسر اخلاق فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی با بیان اینکه مددکاران اجتماعی به دنبال «زندگی اجتماعی» هستند و این هدف جز با ترویج «صلح» و نهادینه‌سازی آن محقق نمی‌شود. وی با همکاری همه توانمندی ها گفت: مهمترین راه ترویج فرهنگ صلح در جامعه جهانی است که اگر به همین منوال ادامه یابد می تواند موثر باشد.

سید حسن موسوی چلک در گفت وگو با ایسنا. با اشاره به نشست روز جهانی مددکاران اجتماعی و بیان اینکه محور اصلی این نشست اهمیت صلح، دوستی و مهربانی در جامعه جهانی بود، زیرا معتقدم «صلح» وجه مشترک نیازهای جهانیان خواهد بود. انجمن. وی گفت: در جامعه ای در دنیایی زندگی می کنیم که شاهد جنگ ها و خشونت های مختلف علیه مردم هستیم و از ظلم ها و استثمارهای مختلف می شنویم. به همین دلیل صلح از ضروریات جامعه امروز و آینده مشترک همه جوامع است و رقابت ها و مبارزات باید به همکاری تبدیل شود.

وی ادامه داد: مددکاران اجتماعی با توجه به مهارت های مختلف از جمله میانجی گری، مداخله در بحران، تاب آوری، ارتباطات اجتماعی، گفت و گو و… از جمله کارشناسانی هستند که می توانند در این مسیر موثر باشند.

عضو هیئت مدیره منطقه آسیا و اقیانوسیه فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی همچنین افزود: بدون شک برای تحقق صلح، مشارکت همه مردم و ذینفعان مهم است که می‌تواند مسیر صلح را آسان‌تر و تداوم بخشد. از صلح مسیر پایدارتر است.» در مسیر مشارکت باید از همه ظرفیت های موجود در هر جامعه اعم از دولت به ویژه نهادهای آموزشی و فرهنگی، مردم، نهادهای مدنی، انجمن ها، رسانه ها، نخبگان، مشاهیر و… استفاده کرد. این شرایط کمک می کند که تبعیض و ظلم کمتر برجسته شود و حقوق همه شهروندان جامعه جهانی در نظر گرفته شود و هزینه های جاری کشورها کاهش یابد و افراد دارای تفاوت زبان، مذهب، نژاد، رنگ و… کاهش یابد. می توانند با رعایت حقوق دیگران در صلح و شادی با یکدیگر زندگی کنند.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در ادامه تصریح کرد: با ترویج صلح در جامعه جهانی، درگیری ها به ویژه درگیری هایی که منجر به خشونت می شود کاهش می یابد، حتی اگر در کوتاه مدت به طور کامل از بین نرود، همه مردم خواهند بود. در این زمینه امن است. البته این امر مستلزم آن است که دولت ها در این راه فعال تر عمل کنند، زیرا اگر این گونه عمل نکنند، تحقق صلح در جامعه جهانی محقق نمی شود.

وی یادآور شد: مددکاران اجتماعی به دنبال «زندگی اجتماعی» هستند و تحقق این هدف تنها با ارتقای صلح و نهادینه شدن آن با همکاری همه توانمندی ها محقق نمی شود.

موسوی چلک راه نجات جامعه جهانی از شرایط کنونی را تمرکز بر نهادینه سازی صلح می داند و باید تهدیدات موجود در این راه را شناخت و با تدابیر مناسب برای تبدیل آنها به فرصت برنامه ریزی کرد. تهدیدهایی مانند فقر، توسعه بی رویه و غیرعادی قدرت های نظامی و خشونت علیه کشورها و مردم ضعیف، نابرابری، تبعیض، نادیده گرفتن حقوق همه شهروندان و غیره. می تواند برخی از این تهدیدات باشد.

به گفته وی، آموزش مهمترین ابزار ترویج فرهنگ صلح در جامعه جهانی است و تداوم در این راه می تواند موثر باشد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=228285

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.