افزونه پارسی دیت را نصب کنید Wednesday, 19 June , 2024
0

شخصیت شناسی بر اساس طعم غذا!

  • کد خبر : 228178
شخصیت شناسی بر اساس طعم غذا!

جولیت بوگوسیان، کارشناس رفتارهای غذایی، در مورد این موضوع بیشتر توضیح می دهد. بوقوسیان در 30 سال گذشته رابطه بین عادات غذایی، شخصیت و تمایلات رفتاری را مورد مطالعه قرار داده است. رعایت عادات غذایی دریچه ای را به لایه های پیچیده شخصیت افراد باز می کند. عادات غذایی ما نیز همراه با رشد شخصیت، […]

جولیت بوگوسیان، کارشناس رفتارهای غذایی، در مورد این موضوع بیشتر توضیح می دهد. بوقوسیان در 30 سال گذشته رابطه بین عادات غذایی، شخصیت و تمایلات رفتاری را مورد مطالعه قرار داده است. رعایت عادات غذایی دریچه ای را به لایه های پیچیده شخصیت افراد باز می کند. عادات غذایی ما نیز همراه با رشد شخصیت، رویدادهای عاطفی، بلوغ و تأثیرات سلامتی و محیطی به تکامل خود ادامه می‌دهد.

چه رابطه ای بین ذائقه و ژنتیک وجود دارد؟
تحقیقات نشان می‌دهد که علوم اعصاب از پیوند بین شخصیت و ترجیحات چشایی پشتیبانی می‌کند، که در درجه اول مربوط به جوانه‌های چشایی و جنبه‌های حس دهانی طعم غذا است (به عنوان مثال، احساس سوزش در دهان به دلیل فلفل قرمز).

دکتر جان هیز، استاد علوم غذایی و مدیر مرکز ارزیابی حسی در کالج علوم کشاورزی پن استیت، می‌گوید: «تأثیر ژنتیکی پشت این است که چرا ما برخی از غذاها را به برخی دیگر ترجیح می‌دهیم». هم طبیعت و هم تربیت تعیین می کنند که چه چیزی بخورید. ممکن است والدین شما این عادات غذایی را به شما منتقل کرده باشند. این همان چیزی است که در کودکی می خوردید. بنابراین این ترکیبی از تجربه و یادگیری قبلی است، اما مستقیماً بیولوژیکی نیز هست.

بنابراین اگر غذاهای مورد علاقه شما گوشت و سیب زمینی است و در خانه ای بزرگ شده اید که گوشت و سیب زمینی سرو می کند، احتمالاً ارتباطی وجود دارد.

تفاوت های ژنتیکی نیز نقش دارند، زیرا ما انواع مختلفی از گیرنده های چشایی داریم. در واقع، انسان ها حدود 25 ژن مختلف طعم تلخ دارند، و در میان آنها انواع مختلفی وجود دارد که تعیین می کند آیا شما نسبت به طعم های خاص بسیار حساس خواهید بود یا حساسیت کمتری خواهید داشت. یعنی در بین طعم های تلخ، مردم انواع طعم های تلخ را ترجیح می دهند.

لازم به توضیح است که گیرنده های چشایی و ژن های چشایی با هم مرتبط هستند، اما یکسان نیستند. گیرنده یک پروتئین و ژن زنجیره DNA است که این پروتئین را کد می کند.

هیز می گوید: «گیرنده را به عنوان یک ماشین و ژن را به عنوان دستورالعمل ساخت آن ماشین خاص در نظر بگیرید. “اگر دستورالعمل ها را تغییر دهم، ممکن است دستگاه را به اندازه ای تغییر دهم که عملکرد آن را با حفظ شکل کلی تغییر دهم.”

هیز می‌گوید، تفاوت‌های ژنتیکی که بر درک طعم و بو تأثیر می‌گذارند، مختص برخی غذاها، مانند تلخی گریپ فروت یا طعم صابونی گشنیز است، و همچنین ممکن است مستقل از یکدیگر باشند.

با این حال، باید توجه داشت که یادگیری و قرار گرفتن در معرض این موارد نیز می تواند بر بیزاری ذاتی از تلخی غلبه کند. هیز می گوید به همین دلیل است که برخی افراد دوست دارند قهوه تلخ یا آب گریپ فروت شیرین نشده بنوشند.

خوش سلیقه بودن یعنی چی؟
شیرینی، شور، ترش، تلخ و شور که به نام “اوامی” شناخته می شوند، پنج نوع طعم مختلف هستند و به طور گسترده ای به این شکل شناخته می شوند و ترجیحات طعمی و توانایی چشیدن هر کدام به تعداد جوانه های چشایی زبان بستگی دارد.

سه گروه مختلف وجود دارد:
۱) افراد با ذائقه شدید: این افراد بیشترین میزان ذائقه را دارند و معمولا غذاهای مختلف را بسیار دوست دارند. این افراد گزارش می دهند که غذاهایی مانند بروکلی، کلم، اسفناج، گریپ فروت و قهوه برای آنها طعم بسیار تلخی دارد. غذاهای تند “بیش از حد قوی” در نظر گرفته می شوند. این افراد طعم های متفاوت و شدیدی را در انواع غذاها تجربه می کنند.

2) افراد بد سلیقه: نقطه مقابل گزینه یک افراد. با کمترین تعداد جوانه های چشایی، غذاهای تند و شور را ترجیح می دهند زیرا بیشتر غذاها روی زبان ملایم هستند.

3) سلایق متوسط: این افراد همه چیز را در سطح عادی تجربه می کنند و در وسط دو گروه برتر قرار دارند.

رفتارهای غذایی و ویژگی های شخصیتی.
در این مرحله است که شخصیت مورد بررسی قرار می گیرد. بر اساس نظریه پنج ویژگی بزرگ شخصیتی، پنج عامل زیر شخصیت افراد را تعیین می کند:

برون گرایی: برون گرا/ پرانرژی

دوستانه: دوستانه/خوب

آماده کسب تجربه: مبتکر/ کنجکاو

وظیفه شناسی: کارآمد/سازمان یافته

روان رنجوری: حساس/عصبی

محققان بر این باورند که چندین مورد از این ویژگی‌ها با جنبه‌های مختلف رفتار خوردن مرتبط است.

به عنوان مثال، برونگراها نسبت به درونگراها احساس بیشتری نسبت به غذایی که می خورند. و طبق تحقیقات، کسانی که آمادگی بیشتری برای آزمایش دارند، وعده های بیشتری از میوه ها و سبزیجات می خورند و غذاهای ناسالم کمتری در هفته مصرف می کنند. ایده این است که افراد مبتکر و کنجکاو به تنوع نیاز دارند، بنابراین آنها بیشتر مشتاق هستند میوه ها و سبزیجات جدید را امتحان کنند یا به اندازه کافی شجاعت خوردن غذاهایی را دارند که قبلاً دوست نداشتند.

مطالعات نشان داده اند که ترجیحات طعمی خاص می تواند با ویژگی های شخصیتی خاصی مرتبط باشد. به عنوان مثال، جویندگان تازگی، غذاهای شور را ترجیح می دهند، در حالی که کسانی که وابستگی زیادی به پاداش و تحریک دارند (ویژگی افراد برون گرا) ترجیح زیادی برای طعم های شیرین دارند.

پس منطقی است که افراد دارای سطوح بالای روان رنجورخویی (مضطرب و حساس) کمتر اهل ماجراجویی هستند و به دنبال تنوع هستند.

علاوه بر این، مطالعات نشان می دهد که افراد هیجانی و ریسک پذیر تمایل به خوردن غذاهای تند تری دارند.

بیزاری از غذا و شخصیت افراد.

یک طرف دیگر ماجرا را ببینیم! غذاهایی که دوست ندارید نیز می توانند سرنخ هایی در مورد شخصیت شما آشکار کنند.

در واقع، اگر از غذای خاصی متنفر باشید، نشان می دهد که در کجا سازش نمی کنید و چقدر متعهد هستید وقتی چیزی را دوست ندارید. به عنوان مثال، می توانید بگویید “من از خردل متنفرم”. اما اگر حتی به بطری خردل دست نزنید یا ظروف خردل را نشویید، در واقع این باور را ایجاد می کنید که تسلیم ناپذیر، وفادار و متعهد به یک هدف هستید. برای یک بیننده، شما ممکن است سفت و خشک به نظر بیایید، اگرچه ممکن است آنها نیز این را به عنوان اشتیاق و تعهد بدانند.

منفورترین غذاها

پس راز غذاهایی که مردم کمتر دوست دارند چیست؟ طبق تحقیقات، خردل در صدر فهرست قرار دارد و پس از آن تربچه و پیاز قرار دارند.

هر سه طعم بسیار تند و خاصی دارند. کسانی که از این غذاها متنفرند معمولاً به دنبال تعادل هستند، از رویارویی با رویدادهای غیرمنتظره اجتناب می کنند و از افراد دارای سبک شخصیت تهاجمی احساس ناراحتی می کنند.

آنچه دیگران می خوانند

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=228178

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.