افزونه پارسی دیت را نصب کنید Tuesday, 18 June , 2024
1

سفارت ایران در عمان اطلاعیه هشدارآمیز صادر کرد

  • کد خبر : 44151
سفارت ایران در عمان اطلاعیه هشدارآمیز صادر کرد

ایسنا : سفارت ایران در عمان در خصوص کلاهبرداری از شهروندان ایرانی متقاضی سفر به مسقط هشدار داد. متن این اطلاعیه به شرح زیر است: « به اطلاع هم‌وطنان گرامی می‌رساند: اخیرا مشاهده شده است افرادی با وعده ارائه خدمات مختلف به ایرانیان از جمله اخذ روادید (ویزا) از سفارت برخی کشورها، انجام امور مهاجرت، […]

ایسنا :


سفارت ایران در عمان در خصوص کلاهبرداری از شهروندان ایرانی متقاضی سفر به مسقط هشدار داد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

« به اطلاع هم‌وطنان گرامی می‌رساند:

اخیرا مشاهده شده است افرادی با وعده ارائه خدمات مختلف به ایرانیان از جمله اخذ روادید (ویزا) از سفارت برخی کشورها، انجام امور مهاجرت، اقامت، کاریابی، فعالیت اقتصادی، خرید ملک و …، مبالغ هنگفتی را از متقاضیان دریافت می‌نمایند.

 این افراد که عمدتا فاقد مجوز برای چنین فعالیت‌هایی بوده و مؤسسات یا دفاتر ثبت شده رسمی ندارند، بعضا خود را در ارتباط با ارگان‌های دولتی در جمهوری اسلامی ایران یا سلطنت عمان از جمله این سفارت، معرفی می‌کنند!

امارات سر از دریای خزر درآورد!/ شیخ سهام میدان بزرگ گازی خزر را ‌می‌خرد

به منظور جلوگیری از تبعات و ضرر و زیان ناشی از کلاهبرداری و سوءاستفاده‌ی این افراد، به هموطنان عزیز تأکید و توصیه می‌شود:

۱) قبل از هر گونه اقدام، شناخت و اطلاعات کافی در رابطه با چنین افرادی به دست بیاورند و کاملا هوشیار باشند و فریب وعده‌ها و ادعاهای غیرواقعی و نادرست آنها را نخورند.

 

۲) مشاوره‌های لازم را از این سفارت و یا سایر ارگان‌های رسمی و ذی‌ربط در داخل کشورمان دریافت کنند.

۳) چنانچه با چنین اشخاص سودجو مواجه شده‌اند، مراتب را به این سفارت اعلام کنند.»