افزونه پارسی دیت را نصب کنید Wednesday, 19 June , 2024
2

سردار جلالی: توسعه شبکه آزمایشگاهی تشخیصی کشور ضروری است

  • کد خبر : 228181
سردار جلالی: توسعه شبکه آزمایشگاهی تشخیصی کشور ضروری است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: نیازمند توسعه شبکه آزمایشگاهی تشخیص کشور متناسب با نوع تهدیدات و توسعه آنها هستیم. به گزارش ایسنا، سردار غلامرضا جلالی در مراسم امضای تفاهم نامه بین سازمان پدافند غیر مستعد کشور و سازمان ملی استاندارد، با اشاره به اینکه ماموریت ها و مأموریت های سازمان پدافند غیر فعال و […]

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: نیازمند توسعه شبکه آزمایشگاهی تشخیص کشور متناسب با نوع تهدیدات و توسعه آنها هستیم.

به گزارش ایسنا، سردار غلامرضا جلالی در مراسم امضای تفاهم نامه بین سازمان پدافند غیر مستعد کشور و سازمان ملی استاندارد، با اشاره به اینکه ماموریت ها و مأموریت های سازمان پدافند غیر فعال و سازمان ملی استاندارد مشابه است، گفت: همدیگر و اهداف مشترک را دنبال می کنند، تصریح کرد: استاندارد با توجه به تاثیر مستقیمی که بر مردم دارد، بسیار حائز اهمیت است، بنابراین انتظار اساسی دولت از این دستگاه استانداردسازی و ارتقای کیفیت اقلام مورد نیاز مردم است.

وی ادامه داد: این ارگان از یک سو وظیفه کنترل و پایش عناصر لازم بر سلامت مردم را بر عهده دارد و از سوی دیگر نماینده مردم برای افزایش کیفیت و تضمین در دسترس بودن عناصر است. نیاز داشتن.

جلالی همچنین با اشاره به ویژگی های مشترک بین دو سازمان، مأموریت سازمان پدافند غیرعامل را مجموعه اقدامات غیرمسلحانه کاهش آسیب پذیری، افزایش پایداری و تداوم عملیات می داند که با تصویب قانون تشکیل. از سوی سازمان پدافند غیر فعال، دامنه آسیب پذیری ها و تهدیداتی که سازمان پدافند غیر فعال کشور باید بر آن ها نظارت داشته باشد، گسترش یافته است.

وی در ادامه به سیر تحول فناوری و تاثیر آن بر تهدیدات اشاره کرد و اظهار داشت: ترکیب تهدید و فناوری انواع مختلفی از تهدیدات را در بر می گیرد. برخی از این تهدیدات ذاتی فناوری هستند و برخی دیگر با هم ترکیب شده اند تا انواع جدیدی از تهدیدات را ایجاد کنند. یعنی اکنون استراتژی ها، سیاست ها، تکنیک ها و دانش ترکیب آنها بخشی از این تهدیدات است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور یکی از شاخص های تاب آوری در برابر تهدیدات را داشتن شبکه آزمایشگاه های تشخیصی در حوزه پدافند غیرعامل از قبیل بیولوژیکی، شیمیایی، رادیولوژیک، سایبرنتیک، الکترونیکی عنوان کرد و گفت: برای کشف تهدیدات. شبکه رادار، مشابه آنچه در بخش نظامی داریم، شناسایی حوزه های غذایی، بیولوژیکی، سایبری و شیمیایی است که تهدیدهای تکنولوژیکی هستند.

وی تصریح کرد: نیازمند توسعه شبکه آزمایشگاه های تشخیصی کشور متناسب با نوع تهدیدات و سیر تحول آنها هستیم چرا که تکمیل، توسعه و به روز رسانی شبکه آزمایشگاه های تشخیص می تواند امنیت کشور را ایجاد کند و این یکی از مواردی است که اولویت در سازمان پدافند غیرعامل

جلالی گفت: هنگام پرداختن به تهدیدات ترکیبی، شناخت مهم است. بدون شناخت تهدید، قدرت مقابله با آن را نخواهیم داشت. بنابراین، «سازماندهی مجدد» شبکه آزمایشگاهی در قالب دفاعی و امنیتی که همه سطوح و لایه های تهدیدات و عملکردها را به صورت یکپارچه پوشش دهد، ضروری است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=228181

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.