به گزارش خبرنگار رکنا، سردار سیدیمور حسینی رئیس پلیس راهور فراجا در برنامه زنده خبری ساعت 14 درباره آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی گفت: از روز گذشته به دلیل افزایش حجم تردد در جاده های چالوس و هراز. ، مجبور به انسداد این محور D2 شده ایم که خوشبختانه با توجه به بار ترافیکی تا دقایقی آینده محور تخلیه شده و نسبت به بازگشایی و دو طرفه شدن آن اقدام خواهیم کرد.

سردار حسینی همچنین درباره تعداد کشته شدگان تصادفات جاده ای از آغاز طرح نوروزی تا ساعت 8 صبح امروز 11 فروردین ماه افزود: متاسفانه 271 نفر در تصادفات جاده ای جان خود را از دست داده و حدود 8600 نفر مجروح شده اند. افزایش ترافیک در نوروز 1403 اما سازمان پزشکی قانونی در پایان تعطیلات نوروزی آمار نهایی را اعلام می کند.

سردار حسینی با اشاره به رکورد بیش از 175 میلیون تردد از ابتدای طرح نوروزی تاکنون، تصریح کرد: در محورهای مواصلاتی بزرگراه امام رضا(ع)، جاده های شمالی و استان مرکزی شاهد افزایش ازدحام ترافیکی هستیم. . ، و امیدواریم این جریان ترافیکی در این استان روان و تا پایان نوروز ادامه داشته باشد.

رئیس پلیس راه فراجا علت اصلی تصادفات را که عمدتاً به دلیل خستگی و خواب آلودگی به وقوع پیوسته است تاکید کرد و گفت: از همه مسافران تقاضا داریم قبل از شروع سفر استراحت کافی داشته باشند و از شتاب و سبقت غیرمجاز خودداری کنند تا در پایان از سفر، بیایید به طرح کاهش آمار تصادفات و مرگ و میر نگاه کنیم.