افزونه پارسی دیت را نصب کنید Wednesday, 19 June , 2024
0

رصد معاملات مشکوک به فرار مالیاتی در گلستان معافیت برای واحدهای اشتغال زا اعمال می شود.

  • کد خبر : 228249
رصد معاملات مشکوک به فرار مالیاتی در گلستان معافیت برای واحدهای اشتغال زا اعمال می شود.

بازار؛ گروه استان ها: برخی از مردم به دلیل اینکه ماهیت مالیات را نمی دانند با اکراه مالیات می پردازند. سوالی که برای این دسته از افراد پیش می آید این است که چرا مالیات می دهیم؟ در کشورهای دیگر که منابع زیرزمینی ندارند، پرداخت مالیات به یک فرهنگ تبدیل شده و سازمان امور مالیاتی […]

بازار؛ گروه استان ها: برخی از مردم به دلیل اینکه ماهیت مالیات را نمی دانند با اکراه مالیات می پردازند. سوالی که برای این دسته از افراد پیش می آید این است که چرا مالیات می دهیم؟ در کشورهای دیگر که منابع زیرزمینی ندارند، پرداخت مالیات به یک فرهنگ تبدیل شده و سازمان امور مالیاتی به راحتی مردم را به پرداخت مالیات تشویق می کند.

اخذ مالیات از افراد و شرکت ها باعث کاهش اختلاف طبقاتی و تامین خدمات و نیازهای عمومی افراد جامعه می شود، بنابراین بسیار مهم است و دولت از این بودجه برای پروژه های تجاری و رشد اقتصادی کشور استفاده می کند. به همین دلایل پرداخت مالیات از طرف مردم تاثیر بسیار مهمی در وضعیت اقتصادی کشور دارد.

استان گلستان یکی از استان‌هایی است که در سال‌های اخیر عملکرد قابل توجهی در تحقق اهداف درآمدهای مالیاتی در سطح کشور داشته است، به همین منظور با آقای حاجی مشهدی مدیرکل امور مالی گلستان گفت‌وگو کرده‌ایم. می توانید با جزئیات در زیر بخوانید. .

* اخذ مالیات در گلستان چند درصد محقق شده است و با توجه به اینکه اقتصاد استان بر پایه کشاورزی است آیا این مالیات به سایر بخش ها فشار وارد می کند؟

درآمدهای مالیاتی در کشور بالای 100 درصد بوده است، اداره کل امور مالیاتی تلاش می کند با تکیه بر معوقات و مبارزه با فرار مالیاتی به اهداف خود دست یابد.

قطعا اگر درآمد مالیاتی نباشد در پرداخت هزینه های جاری و حقوق کارکنان دولت استان مشکل خواهیم داشت. در دو سال گذشته 67 هزار مودیان جدید در استان شناسایی شدند که فاقد سوابق مالیاتی بوده و ریالی به عنوان مالیات به دولت پرداخت نکرده اند.

میزان مالیات اعلامی این 67 هزار مؤدی همان طور که در اظهارنامه خود اعلام کرده اند بالغ بر 500 هزار میلیارد تومب بوده است. کسب بیش از 100 درصد درآمد مالیاتی در گلستان به دلیل فشار بر واحدهای تولیدی و شرکت های اشتغالزا نیست.

* منابع مالیاتی استان را شرح دهید.

منابع مالیاتی زیادی وجود دارد و یکی از برنامه های این سازمان شناسایی منابع جدید است، مالیات خودروهای لوکس، واحدهای لوکس گران قیمت و مالیات خانه های خالی از منابع جدید است. این موضوع در چهار سال گذشته به تصویب رسید و سازمان امور مالیاتی طبق قانون موظف شد این موارد را برای اخذ مالیات شناسایی کند.

در 10 ماهه سال 1402 در مجموع 65 میلیارد تومان به حساب شهرداری گرگان واریز شد.

اشخاص حقوقی 40 درصد از پرتفوی مالیاتی استان را تشکیل می دهند و مالیات بر حقوق کارکنان بین 15 تا 20 درصد مالیات بر حقوق و همچنین مالیات بر درآمد وصول شده در استان است. ارزش افزوده، مالیات بر املاک و مستغلات، و غیره.

* هزینه های مالیاتی استان را شرح دهید.

از فروردین تا دی ماه 1402، 350 میلیارد تومان به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و دهیاری های فاقد دهیاری و عشایر استان واریز شد.

در 10 ماهه اول سال 1402 بیش از 65 میلیارد ژتون برای ساخت و ساز و بهسازی شهر به حساب شهرداری گرگان واریز شد و بیش از 27 میلیارد توکن نیز به حساب شهرداری گرگان واریز شد. take value. مالیات اضافه شده حساب شهرداری گنبد کاووس. شهرداری ها این مبالغ را طبق دستورالعمل خود هزینه می کنند.

در 10 ماهه امسال 111 میلیارد تومان به حساب دانشگاه علوم پزشکی استان واریز شد و 27 درصد از 9 درصد به حساب وزارت ورزش، جوانان و فرهنگ واریز می شود. تحصیلات.

* آیا از معادن و پیمانکارانی که در گلستان فعالیت می کنند اما دفاترشان خارج از استان است مالیات اخذ می شود؟

طبق قانون، شرکت ها این حق را دارند که مکان های مختلف را به عنوان شعبه برای فعالیت خود در نظر بگیرند.

طبق قوانین بودجه، ادارات امور مالیاتی موظفند پرونده مالیاتی معادن را به استان محل معدن ارسال کنند.

هفت معدن در استان گلستان فعالیت می کنند که شرکت های آنها در استان های دیگر به ثبت رسیده است. پرونده 6 معدن در استان سمنان و مورد دیگری از این معدن در استان تهران است. بر اساس پایش، پرونده دو شرکت به استان منتقل و قسمت مالی آنها به گلستان واگذار شد.

برای پنج معدن دیگر نیز به دلیل برخی موانع قانونی و به دلیل اینکه فعالیت این معادن در چند استان واقع شده است، امکان واگذاری پرونده آنها وجود نداشت، اما رئیس سازمان امور مالیاتی قول داد که سهم استان از این معادن را با مالیات و مالیات پرداخت کند. کاهش مالیات بر ارزش افزوده

دخانیات قرغ یکی از شرکت هایی است که دفتر مرکزی آن در استان تهران است و این شرکت در تمامی استان ها شعبه دارد اما تاکنون سهم مربوطه را از محل اخذ مالیات و عوارض ارزش افزوده به استان ها پرداخت نکرده است.

این شرکت با پیگیری های انجام شده مبلغ 40 میلیارد تومان از محل درآمدهای استانی مالیات و ارزش افزوده را به استان پرداخت کرد که در شهرداری ها، دهیاری ها و بخشداری ها هزینه می شود.

همچنین این مالیات از برخی شرکت های زنجیره ای استان که دفتر مرکزی آنها در تهران بود اخذ شده است. مطالبات شرکت های بیمه و بانک ها نیز در حال پیگیری است.

* برخی از انبوه سازان معتقدند اداره مالیات قبل از فروش ساختمان ها مالیات را دریافت می کند. آیا این درست است؟

طبق قانون در شهرهای بالای 100 هزار نفر اگر شخصی ظرف مدت سه سال از تاریخ اتمام کار اقدام به ساخت و فروش ملک کند مشمول مالیات تحت عنوان «بساز و بفروش» می شود. “. و این مالیات باید توسط فروشنده یا سازنده با تسلیم اظهارنامه پرداخت شود، شما بر اساس درآمدی که کسب می کنید، مالیات را پرداخت می کنید.

اما در این بند قانون مقرر شده است که 10 درصد از مبلغ سود باید به عنوان مالیات علی الحساب واریز شود و پس از بررسی پرونده انبوه ساز، مازاد بر 10 درصد آن مالیات به سازنده مسترد می شود. یا 10% نهایی از مبلغ کسر می شود.

رصد معاملات مشکوک به فرار مالیاتی در گلستان معافیت برای واحدهای اشتغال زا اعمال می شود.

* در مورد مشوق های مالیاتی توضیح دهید.

در سال های اخیر مشوق های مالیاتی زیادی برای اتحادیه ها و تولیدکنندگان در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال واحدهای تولیدی در شهرهای صنعتی، مناطق محروم و مناطق آزاد تجاری گاهی از پنج تا بیست سال معافیت مالیاتی دارند. همچنین در صورتی که شرکت های دانش بنیان در پارک های علم و فناوری مستقر شوند، بیست سال معافیت مالیاتی دارند. در سال های اخیر با شیوع ویروس کرونا، مالیات از 15 درصد به 10 درصد کاهش یافت.

برنامه دولت کاهش نرخ مالیات واحدها و شرکت های تولیدی است و تلاش می کند به سمت واحدهایی برود که فرار مالیاتی دارند یا مبلغی را تحت عنوان حق دولتی پرداخت نکرده اند.

در دو ماه گذشته واحدی شناسایی شد که ۱۲۰ میلیارد تومان درآمد فرار مالیاتی را مخفی کرده بود که ۲۵ میلیارد آن مربوط به دولت بود. منابع فرار مالیاتی باعث افزایش بیش از 100 درصدی درآمد شده است.

* آیا معاملات مشکوک به فرار مالیاتی در استان کنترل می شود؟

طبق مجوزی که قانون در ماده 162 به ما داده است، ما روزانه فعالیت مودیان را رصد می کنیم و اولین استانی بودیم که مرکز رسمی معاملات پولی مشکوک در سطح امور مالیاتی و معاملات مشکوک را افتتاح کردیم. فرار مالیاتی و پولشویی در این استان ما مرکز را بررسی می کنیم.

فرار مالیاتی در همه مشاغل وجود دارد و نمی توانیم این موضوع را منحصرا به پزشکان، طلافروشان، وکلا و … بیاوریم.

* برخی واحدهای صنعتی تمایل دارند بخشی از درآمد خود را صرف مسئولیت اجتماعی و کار گروهی کنند و از نبود معافیت مالیاتی در این زمینه گلایه دارند. در این مورد توضیح دهید.

در ماده 172 قانون مالیات های مستقیم در مورد مأموریت های اجتماعی آمده است که شرکت ها می توانند از این ماده استفاده کنند اما این کار دارای ضوابط اجرایی است و اشخاص حقیقی یا حقوقی نمی توانند شخصاً در این زمینه ها هزینه کنند اما ابتدا باید مبلغی را برای سپرده گذاری پرداخت کنند. به حساب وزارت کشور یا اداره کل مربوطه خواهد بود و پس از آن هزینه ها و منابع زیر نظر اداره کل مذکور انجام می شود.

* در مورد فرار مالیاتی پزشکان، وکلا و سایر مودیان مالیاتی توضیح دهید.

فرار مالیاتی در همه مشاغل وجود دارد و نمی توانیم این موضوع را منحصرا به پزشکان، طلافروشان، وکلا و … بیاوریم. از طرفی سازمان امور مالیاتی نیروهای محدودی دارد و نمی تواند کل استان را تحت پوشش قرار دهد، از استان ها تقاضا دارم موارد مشکوک به فرار مالیاتی را به شماره 1526 و حتما به همکاران اداره فرار مالیاتی، پولشویی، پول و غیره اطلاع دهند. این دعوای چیزها

تا پایان سال 1401 بیش از پنجاه مورد اثبات شده فرار مالیاتی را وارد سیستم قضایی کردیم.

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=228249

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.