افزونه پارسی دیت را نصب کنید Wednesday, 19 June , 2024
1

جزئیات جلسه رسیدگی به اتهامات توماج صالحی / وکیل پرونده: تشویق به اعمال خشونت آمیز و نشر اکاذیب 2 اتهام توماج صالحی است.

  • کد خبر : 234057
جزئیات جلسه رسیدگی به اتهامات توماج صالحی / وکیل پرونده: تشویق به اعمال خشونت آمیز و نشر اکاذیب 2 اتهام توماج صالحی است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir): شرق: وکیل توماج صالحی از رسیدگی به پرونده 1402 توماج صالحی در شعبه 117 دادگاه کیفری دو استان اصفهان به اتهام “ترویج اعمال خشونت آمیز از طریق سیستم های رایانه ای و نشر اکاذیب از طریق رایانه” خبر داد و تاکید کرد که آقای صالحی هیچ کدام را نپذیرفته است. […]

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir):

شرق: وکیل توماج صالحی از رسیدگی به پرونده 1402 توماج صالحی در شعبه 117 دادگاه کیفری دو استان اصفهان به اتهام “ترویج اعمال خشونت آمیز از طریق سیستم های رایانه ای و نشر اکاذیب از طریق رایانه” خبر داد و تاکید کرد که آقای صالحی هیچ کدام را نپذیرفته است. از این اتهامات و توضیحات خود را ارائه کرده است.

امیر رئیسیان وکیل توماج صالحی خواننده رپ بازداشت شده با اشاره به آخرین وضعیت پرونده موکلش گفت: صبح امروز جلسه رسیدگی به اتهامات آقای توماج صالحی در بند ۱۱۷ دادگاه کیفری دو اصفهان برگزار شد. از آنجایی که زندانیان به صورت مجازی در جلسه رسیدگی به اتهامات خود حضور دارند، آقای صالحی نیز به صورت ویدئو کنفرانس در این جلسه حضور یافت و متهم به “نشر اکاذیب از طریق سیستم های رایانه ای” و “تشویق به اعمال خشونت آمیز از طریق سیستم های رایانه ای” بر اساس ماده 746 ق.م. کد.

وی ادامه داد: آقای صالحی در جلسه بدون قبول اتهامات خود توضیحات خود را ارائه کردند که من و آقای رضا عرب زاده نیز به عنوان وکیل پرونده توضیحات خود را ارائه کردیم.

وکیل توماج صالحی همچنین با اشاره به سرنوشت شکایت توماج صالحی از دادستان ها در پرونده قبلی خود گفت: این پرونده اکنون در مرحله تعیین صلاحیت محلی است زیرا برای بار دوم دادسرا که صلاحیت رسیدگی به این پرونده را برعهده دارد صلاحیت تشخیص داده نشد. منتظر هستیم تا شعبه رسیدگی کننده به این پرونده مشخص شود.»

وی همچنین درباره علت عدم صدور قرار مرخصی برای توماج صالحی گفت: برای آقای صالحی 2 پرونده در 2 مرجع رسیدگی تشکیل شد که در نهیب دو کیفرخواست به دادگاه های انقلاب و دادگاه کیفری ارسال شد و در هفته اول کیفرخواست صادر شد. بدون اطلاع ما، دادگاه انقلاب به این پرونده رسیدگی و حکم بدوی صادر کرد و ما با رای صادره مخالفت کردیم، اما در نهایت شعبه هفدهم دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان رای دادگاه بدوی را تایید کرد و به همین دلیل آقای صالحی رو به رو شد. یک سال حبس قطعی.علاوه بر این موضوع در پرونده ۱۴۰۱ با قرار بازداشت موقت مواجه هستیم بنابراین در چنین شرایطی با توجه به اینکه حکم فعلی وجود ندارد نمی توانیم درخواست مرخصی را در دادگاه ثبت کنیم. اجرای احکام در واقع مشکل اصلی در این زمینه دستور موقت صادره از شعبه اول دادگاه انقلاب است.

رئیسیان در قسمت پایانی بیانیه خود درباره وضعیت فعلی پرونده 1401 توماج صالحی نیز اظهار داشت: این پرونده به دیوان عالی کشور رسیده است. این مرجع قضایی تخلف از حکم صادره از دادگاه انقلاب اصفهان و سایر اتهامات آقای صالحی را مشمول عفو دانست و همچنین تاکید کرد که مجازات های در نظر گرفته شده برای آقای صالحی بیش از مجازات های قانونی است. دادگاه همچنین با تاکید بر رفع دو رکن از اتهامات آقای صالحی، پرونده را به دادگاه انقلاب ارجاع داد، اما این شعبه برای افزایش اتهامات، پرونده را به دادسرای اصفهان بازگرداند. در حال حاضر دادسرا علاوه بر تکرار کلیه اتهامات قبلی آقای صالحی در پرونده 1401 از جمله اتهامات تبرئه شده، 2 اتهام جدید از جمله “همکاری در جنایت” و “تبانی در جهت تامین امنیت کشور” را به اتهامات وارده به اتهامات خود اضافه کرده است. مورد. افزود: این اتهام دوباره به دادگاه ها رسیده است. دادگاه از ما خواست که اعتراض خود را توضیح دهیم. من و آقای مصطفی نیلی به عنوان وکیل پرونده این کار را انجام داده ایم و منتظر تصمیم دادگاه هستیم.»

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=234057

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.