افزونه پارسی دیت را نصب کنید Sunday, 26 May , 2024
0

تشنگی مردم بوشهری در کنار دریا حل مشکل آب شرب مهمترین خواسته و دغدغه ساحل نشینان است.

  • کد خبر : 238644
تشنگی مردم بوشهری در کنار دریا حل مشکل آب شرب مهمترین خواسته و دغدغه ساحل نشینان است.

بازار؛ گروه استان ها: بوشهر استانی گرم و خشک با بارندگی کم است و هر ساله وضعیت آب های زیرزمینی این استان ضعیف می شود. در سال های اخیر به دلیل بارندگی کم، وضعیت منابع آب زیرزمینی و ذخایر سدهای استان کاهش چشمگیری داشته است و همچنان نگرانی از وضعیت آب شرب و آب کشاورزی […]

بازار؛ گروه استان ها: بوشهر استانی گرم و خشک با بارندگی کم است و هر ساله وضعیت آب های زیرزمینی این استان ضعیف می شود.

در سال های اخیر به دلیل بارندگی کم، وضعیت منابع آب زیرزمینی و ذخایر سدهای استان کاهش چشمگیری داشته است و همچنان نگرانی از وضعیت آب شرب و آب کشاورزی تابستان آینده وجود دارد.

اکنون وابستگی آب بوشهر به استان های همجوار از 90 درصد فراتر رفته که البته با احداث سدها و کنترل جریان های آب و همچنین ایجاد آب شیرین کن ها در دو سال اخیر شاهد کاهش وابستگی به آب بوده ایم. استان های همجوار که البته تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

در سال های اخیر با اجرای پروژه های متعدد در حوزه آب همچنان شاهد جیره بندی آب شرب در مرکز استان هستیم و مشخص نیست چند هزار پروژه برای تثبیت وضعیت آب استان باید تکمیل شود. .

تشنگی محصولات و زمین های کشاورزی در استان بوشهر یکی دیگر از مشکلاتی است که باید برطرف شود.

اگر تفکر اساسی نباشد تابستان 1403 بحران آب خواهیم داشت.

محمد حسن زاده یکی از شهروندان استان بوشهر در گفت و گو با خبرنگار بازار گفت: وضعیت آب شرب و آب کشاورزی استان بوشهر سال هاست مشکل ساز بوده و با وجود تلاش های مسئولان هیچ اتفاق مثبتی نمی افتد. .

و افزود: از امروز باید به فکر تابستان 1403 باشیم و اگر به فکر این روزها نباشیم، بحران بزرگی به وجود می آید.

مرتضی علایدشتی یکی از شهروندان دشتستانی نیز در گفت و گو با خبرنگار بازار گفت: دستگاه های آب شیرین کن های زیادی اجرا شده اما راه حل نیست و به نظر نمی رسد مشکل تابستان حل شود.

وی یادآور شد: آب بوشهر نیازمند توجه ملی است و باید از آب دریا بهتر استفاده شود.

جیره بندی آب در استان بوشهر خوب نیست

یزدان خیاطی یکی از کارکنان پارس جنوبی نیز به خبرنگار بازار گفت: پارس جنوبی درآمد کل کشور را تامین می کند اما آب شرب نداریم.

وی افزود: در طول هفته سه روز و هر روز سه ساعت آب را به ما وصل می کنند و بقیه روزها و ساعت ها آب نداریم.

کرامت الهی نسب یکی از کارکنان آموزش و پرورش استان نیز در گفت و گو با خبرنگار بازار گفت: از مسئولان می خواهیم کاری انجام ندهند و فقط مشکل آب مردم را حل کنند.

وی بیان کرد: این همه آب شیرین کن و سد در استان ساخته شده اما همچنان در مشکل هستیم و باید ریشه یابی کنیم که چگونه مشکل آب را حل کنیم.

رستمیان: در حال حاضر بیش از 100 هزار مترمکعب از طریق آب شیرین کن در استان بوشهر تامین می شود که سهم زیادی در تامین آب شرب دارد.

محمدهادی رستمیان معاون عمرانی استاندار بوشهر در گفت و گو با خبرنگار بازار گفت: در دولت سیزدهم شاهد تسریع در پروژه های آب هستیم.

وی افزود: اکنون بیش از 100 هزار مترمکعب از طریق آب شیرین کن در استان بوشهر تامین می شود که سهم زیادی در تامین آب شرب داشته است.

معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: بیش از 145 هزار مترمکعب آب شیرین کن جدید در حال اجراست و تکمیل این پروژه ها وابستگی به استان های همجوار را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و مشکل کم آبی را حل می کند.

پروژه های جدید آب شیرین کن در بوشهر وضعیت آب را تغییر می دهد

ابوالحسن عالی مدیرکل آب و فاضلاب استان بوشهر نیز در گفتگو با خبرنگار بازار گفت: آب شیرین کن 70 هزار مترمکعبی انرژی اتمی و همچنین چندین پروژه جدید شیرین سازی وضعیت آب را تغییر می دهد.

وی افزود: شبانه روز برای تکمیل پروژه های در دست اجرا تلاش می کنیم و هیچ فرصتی را در این راستا از دست نمی دهیم.

مدیرکل آب و فاضلاب استان بوشهر افزود: نوسازی و بازسازی شبکه حمل و نقل آب و جایگزینی شبکه های فرسوده از دیگر اقداماتی است که از هدر رفت آب جلوگیری می کند و به طور جدی در دستور کار قرار دارد.

عالی تصریح کرد: تامین به موقع اعتبارات لازم برای پروژه های آبرسانی موضوع مهمی است که با حمایت مدیریت ارشد استان محقق می شود.

محمدی زاده: دولت سیزدهم اقدامات بی نظیری برای بهبود آب شرب و کشاورزی استان بوشهر انجام داده است و هم اکنون تمامی پروژه های آبی اعم از شیرین سازی آب، احداث سدها و شبکه های انتقال فعال بوده و پیشرفت کار روزانه رصد می شود.

احمد محمدی زاده استاندار بوشهر نیز به خبرنگار بازار گفت: بوشهر در دهه های اخیر با چالش جدی در حوزه آب مواجه بود و هر ساله شاهد معضل کم آبی و بی آبی بودیم.

وی افزود: دولت سیزدهم اقدامات بی نظیری برای بهبود آب شرب و کشاورزی استان بوشهر انجام داده است و هم اکنون تمامی پروژه های آبی اعم از آب شیرین کن، سدسازی و شبکه های انتقال فعال است و پیشرفت کار روزانه رصد می شود.

استاندار بوشهر گفت: امسال دو سد بزرگ به بهره برداری رسید و چند سد جدید نیز ساخته شد.

محمدی زاده گفت: سد دالکی به عنوان مهمترین پروژه حوزه آبی استان در ابتدای دولت سیزدهم به 55 درصد پیشرفت فیزیکی 21 درصدی رسیده است که در سال آینده آبگیری می شود.

وی یادآور شد: پروژه آب شیرین کن 250 هزار مترمکعبی در استان انجام شده که 105 هزار مترمکعب آن در حال بهره برداری و 145 هزار مترمکعب در دست اجراست.

استاندار بوشهر گفت: تمام توان معاونت عمرانی استان را برای تکمیل پروژه های آب به کار گرفته ایم و امیدوارم در تابستان سال آینده با اجرای چندین طرح آبی مشکلات حوزه آب به حداقل برسد.

معاون رضایی: مسئولان استان بوشهر باید بیش از گذشته در رفع مشکلات آب شرب و کشاورزی اهتمام داشته باشند و در این زمینه کمتر کار نشود.

ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار بازار اظهار داشت: دشتستان در سال های اخیر با مشکل کم آبی مواجه بوده و علیرغم اجرای چندین پروژه آبرسانی و آب شیرین کن و احداث سدها، در سال 1394 با مشکل کم آبی مواجه بوده است. هنوز مشکلات آب شرب وجود دارد و کشاورزی حل نشده است.

وی افزود: در مجلس یازدهم پیگیری های زیادی برای رفع تنش آبی در دشتستان و استان انجام دادیم و در مجلس دوازدهم نیز در این زمینه سخت کار می کنیم.

نماینده دشتستان در شورای اسلامی تصریح کرد: سد دهرود در دهه فجر امسال دچار آسیب شد و امیدواریم در موعد مقرر تکمیل و بخشی از مشکلات آب برطرف شود.

رضایی گفت: سد دالکی نیز توسعه فیزیکی خوبی دارد و امیدواریم در سال آینده آبگیری شود.

وی یادآور شد: مسئولان استان بوشهر باید بیش از گذشته برای رفع مشکلات آب شرب و کشاورزی اهتمام داشته باشند و در این زمینه کمتر کار نشود.

رضایی تاکید کرد: تامین اعتبارات لازم برای پروژه های آبی در اولویت قرار دارد و از هیچ تلاشی در این راستا کوتاهی نخواهیم کرد.

بر اساس این گزارش، ساکنان استان بوشهر در شهرهای مختلف انتظار بهبود وضعیت آب را دارند و امیدوارند تنش آبی برطرف شود.

آب شیرین کن های متعددی در استان بوشهر در ماه های اخیر به بهره برداری رسیده است که انتظار می رود این ظرفیت به افزایش پایداری آب جمعیت استان و خطوط لوله آب شهری و روستایی کمک شایانی کند و آب را به سمت بالا شلیک کنند. فشار. اب.

در تابستان امسال می توان در مورد اثربخشی زحمات مسئولان استان بوشهر قضاوت کرد و مردم امیدوارند که مدیران و متولیان امور از شعار و وعده به عمل و صراحت حرکت کنند.

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=238644

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.