افزونه پارسی دیت را نصب کنید Wednesday, 19 June , 2024
1

ترشی با کشک بادام بهترین چاشنی روزهای بهاری است

 • کد خبر : 255931

ترشی کشک بادام بهترین گزینه برای فصل بهار است. هر چه مغز بادام کوچکتر و پوست آن نازکتر باشد ترشی بهتر می شود. برای ترشی بادام فرقی نمی کند از سرکه سفید یا قرمز استفاده کنید. در این مقاله، پاریس مگ طرز تهیه ترشی بادام را یاد خواهید گرفت. ترشی بادام با سرکه عناصر بادام […]

ترشی کشک بادام بهترین گزینه برای فصل بهار است. هر چه مغز بادام کوچکتر و پوست آن نازکتر باشد ترشی بهتر می شود. برای ترشی بادام فرقی نمی کند از سرکه سفید یا قرمز استفاده کنید. در این مقاله، پاریس مگ طرز تهیه ترشی بادام را یاد خواهید گرفت.

چگاله ترشی بادام - چگاله

ترشی بادام با سرکه

عناصر

بادام چغله 2 کیلو
سرکه سفید یا قرمز 4 لیوان
اب 2 لیوان
فلفل سبز، سیر، تخم گشنیز، نعنا، ترخون به مقدار مورد نظر
نمک و فلفل کافی

همچنین در اسمارتک نیوز بخوانید: طرز تهیه ترشی هفت بیجار فوری Norteño با آبجو تازه

ترشی کشک بادام - کوزه

طرز تهیه ترشی بادام سرکه ای

مرحله اول: تهیه رب بادام

ابتدا دم ​​بادام ها را بردارید و چند دقیقه در ظرف حاوی آب قرار دهید تا استراحت کنند و چند بار آبکشی کنید تا بادام ها تمیز شوند. سپس در انتها یک پارچه نخی یا جاذب پهن کنید و. مغز بادام را آبکش کنید. آنها را روی پارچه بریزید و اجازه دهید بدون قطرات آب خشک شوند.

مرحله دوم: آب و سرکه را بجوشانید.

آب و سرکه را با هم مخلوط کرده و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و بجوشد سپس از روی حرارت بردارید و کمی نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و بگذارید در اتاق خنک شود.

مرحله سوم: تهیه ترشی بادام

ظرف شیشه ای مورد نظر را خوب بشویید و بگذارید خشک شود سپس فلفل تند را خرد کرده و سیر را پوست بگیرید. رب بادام را در ظرفی بریزید و کمی فلفل تند، سیر، تخم گشنیز، کمی نعناع و ترخون به آن اضافه کنید، به همین ترتیب ادامه دهید تا ظرف پر شود، سپس مخلوط آب و سرکه را که به دمای محیط رسیده است بریزید ماریناد خمیر بادام را بریزید، سپس درب ظرف را محکم ببندید و به مدت 4 هفته در یخچال قرار دهید تا برسد. ترشی کشک بادام خوشمزه ما با انواع غذا آماده می باشد.

ترشی کشک بادام - ترشی

مواد لازم برای تهیه ترشی بادام بدون سبزی (روش دوم)

ماده خام مقدار مورد نیاز
کیک بادام 500 گرم
نمک کافی
سرکه (سفید یا قرمز) در قبر برای پوشاندن چغاله ها

زمان آماده سازی مواد: 30 دقیقه

مدت زمان تهیه ترشی بادام چاکله: 1 تا 2 هفته.

مراحل طرز تهیه ترشی چاکله بدون ادویه با سرکه و نمک.

در این روش ترشی چاکله بدون سبزی یا ادویه های مختلف درست می شود و بسیار ساده است. مراحل طرز تهیه ترشی بادام با سرکه قرمز یا سفید را دنبال کنید.

مرحله اول: نخود را بشویید

با این روش جوجه ها را بشویید و پرزها را بردارید. سپس آبکش کنید و بگذارید کاملا آبکش شود و خشک شود. 8 تا 10 ساعت، گلوله ها را در دمای اتاق قرار دهید. برای این کار یک پارچه نخی زیر فرش ها قرار دهید تا کاملا خشک شوند.

مرحله دوم: نخودها را داخل نمک و سرکه بریزید.

مخلوط را در یک شیشه تمیز و خشک با درب بریزید. نمک و سرکه را با هم مخلوط کنید تا کاملا حل شود (طعم شور نمک موجود در این مخلوط نباید نامطبوع باشد پس نمک را به تدریج اضافه کرده و میل کنید). مخلوط سرکه و نمک را روی قطعات بریزید تا کاملاً پوشانده شوند. درب ظرف را محکم ببندید تا هوا وارد نشود.

سپس ظرف ترشی چاکالا را در جای خنک و دور از نور خورشید بگذارید. اجازه دهید ماریناد حدود 2 هفته بماند. سپس درب ظرف ترشی را باز کرده و پس از اطمینان از رسیدن خیارشور، ظرف ترشی را در یخچال نگهداری کنید.

نکته: در تهیه ترشی چغله می توانید از انواع ترشی جات و ادویه یا موادی که در روش اول استفاده می شود به این ترتیب استفاده کنید.

ترشی کشک بادام - کاسه

طرز تهیه ترشی بادام با رب انار

برای تهیه ترشی بادام با رب انار باید بادام ها را بشویید و طبق توضیحات بالا کاملا خشک کنید. سپس آنها را کامل یا خرد شده در ظرف مناسب برای ترشی ترجیحا شیشه ای بریزید. به کوفته ها کمی نمک و فلفل اضافه کنید.

حالا رب انار را اضافه کنید تا گلوله ها کاملا در رب انار فرو بروند. در صورت تمایل می توانید رب انار را با کمی سرکه رقیق کنید. می توانید مقداری سبزی خشک یا سیر نیز به این ترشی اضافه کنید.

اجازه دهید نخود ترشی حدود 10 روز در رب انار بماند و سپس بخورید. این ترشی برای سم زدایی و تقویت سیستم ایمنی بسیار مفید است و طعم فوق العاده ای دارد.

طرز تهیه ترشی بادام با آب نمک

در این روش از مقدار بسیار کمی از سرکه دستور تهیه ترشی چگاله استفاده می شود و اصولاً نمک چگله بادام درست می شود. برای تهیه بادام نمکی باید بادام ها را شسته و کاملا خشک کنید. سپس در قابلمه ای روی حرارت مقداری آب بجوشانید. سپس شعله گاز را خاموش کنید و مقداری نمک به آن اضافه کنید تا آب نمک شور نباشد. اجازه دهید آب نمک خنک شود.

سپس رب بادام را در یک شیشه تمیز و استریل درب دار بریزید و روی آن را با آب نمک بپوشانید. 2 تا 3 قاشق غذاخوری سرکه سفید یا سرکه قرمز اضافه کنید تا خوش طعم تر شود. درب شیشه ترشی را ببندید و اجازه دهید ترشی به مدت 10 روز تا 2 هفته در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید بماند تا کاملا برسد.

ترشی کشک بادام - خیارشور

نکات و ترفندهایی در مورد طرز تهیه ترشی بادام

 • در روش اول حتما نمک و زردچوبه را به آب در حال جوش اضافه کنید و قبل از افزودن به لیوان آن را به سرکه و آب اضافه کنید.
 • استفاده از موسیر به همراه سیر در تهیه ترشی رب بادام، ترشی را خوشمزه تر می کند.
 • می توانید 1 قاشق غذاخوری لیموترش را در 1 لیتر آب حل کنید تا بلغور درشت ترد شود. بگذارید آهک جا بیفتد. آب را از رسوبات آهک خارج کنید. حالا نخود شسته و تمیز را به مدت 24 ساعت در همان آب جداگانه نگه دارید. سپس آنها را آبکشی کرده و آب آن را چندین بار عوض کنید تا مطمئن شوید ذره ای آهک روی چاپستیک ها باقی نماند.
 • افزودن نمک بیشتر هنگام تهیه کشک ترشی بادام باعث حفظ ظاهر کشک می شود. علاوه بر این، احتمال کپک زدن مواد نیز بسیار کاهش می یابد، اما طعم نمک نباید ناخوشایند باشد.
 • نسبت آب به سرکه در طرز تهیه ترشی بادام 2 به 1 است اما می توانید آب آن را بردارید و فقط از سرکه استفاده کنید. در این صورت نیازی به جوشاندن گلوله ها نیست.
 • در مورد تهیه ترشی بادام، هرچه بادام کوچکتر باشد، ترشی سریعتر آماده می شود.
 • برای تهیه ترشی بادام سبز می توانید بنا به ذائقه خود از سرکه سفید یا سرکه قرمز استفاده کنید.
 • برای تهیه ترشی بادام می توانید از بادام خرد شده و کامل استفاده کنید.
 • برای اینکه رنگ گلوله ها بعد از افزودن سرکه تغییر نکند، می توانید به اندازه یک عدس «برش آبی» را با 5 قاشق غذاخوری نمک در یک لیتر آب حل کنید و سپس گلوله ها را در این آب بریزید. 24 ساعت صبر کنید و در نهایت گرانول ها را از این محلول خارج کرده و چندین بار آبکش کنید.

ترشی کشک بادام - پارچه

نکات مهم برای اینکه ترشی بادام کپک نزند

 • بهتر است مخلوط سرکه و آبی را که جوشانده اید اضافه کنید تا ولرم شود و در لیوان بریزید. البته حرارت آب نباید آنقدر قوی باشد که دست را بسوزاند. گرمای آب و سرکه روند رسیدن ترشی ها را تسریع می کند. این ترکیب در جلوگیری از کپک زدن ترشی نیز موثر است.
 • برای اینکه پس از آماده شدن ترشی درب ظرف شیشه ای را به راحتی باز کنید، پس از بستن درب آن را برگردانید. لیوان را به همین ترتیب در دمای اتاق نگه دارید.
 • اگر به دلایلی نمی توانید درب بطری را باز کنید، با تیغه چاقو کمی به زیر درب بطری فشار دهید و اجازه دهید گاز به داخل بطری خارج شود. سپس درب شیشه ترشی را به راحتی باز کنید.
 • همچنین استفاده از زغال اخته در تهیه ترشی چغاله برای جلوگیری از کپک زدن توصیه می شود. البته در تعداد بسیار محدود و با توجه به خواصی که دارد. اگر زاج آبی یا برش آبی در دسترس ندارید، می توانید از همان نمک معمولی استفاده کنید.

ترشی بادام - فلفل

ترشی بادام چه ترکیبی دارد؟

ترشی ها را اغلب با سبزیجات معطر و ادویه های ترشی مخلوط می کنند تا خوشمزه شوند. اما برای دستیابی به یک دستور کلی برای ترشی و ادویه جات ترشی که در دستور پخت ترشی استفاده می شود، آزمون و خطای زیادی لازم بود. در تهیه ترشی چغاله از ادویه ها و سبزیجات مختلفی استفاده می شود. شامل:

 • نعنا خشک (یا چند برگ نعناع تازه)
 • گلپر
 • بذر گشنیز
 • ترخون
 • دانه سیاه
 • زیره و زیره سیاه
 • پودر کاری
 • پودر زردچوبه

البته این مواد را می توان به سلیقه افراد اضافه یا حذف کرد. یادتان باشد استفاده از این ادویه در همه ترشی ها مانند ترشی سیر معمول نیست.

The post ترشی بادام چغاله بهترین چاشنی روزهای بهاری appeared first on اسمارتک نیوز.

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=255931

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.