افزونه پارسی دیت را نصب کنید Tuesday, 18 June , 2024
0

برای ارتباط در ایام نوروز آماده باشید/ 20 ماهواره در دست ساخت داریم

  • کد خبر : 234503
برای ارتباط در ایام نوروز آماده باشید/ 20 ماهواره در دست ساخت داریم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و بر اساس گزارش مهر، عیسی زارع پور درباره اقدامات وزارت ارتباطات برای برقراری ارتباطات پایدار و با کیفیت در ایام نوروز گفت: برقراری ارتباطات پایدار در همه روزه از وظایف وزارت ارتباطات است. اما گاهی اوقات از نظر زمانی و مکانی مطالبه گر است، نیاز به اتخاذ تدابیر ویژه برای […]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و بر اساس گزارش مهر، عیسی زارع پور درباره اقدامات وزارت ارتباطات برای برقراری ارتباطات پایدار و با کیفیت در ایام نوروز گفت: برقراری ارتباطات پایدار در همه روزه از وظایف وزارت ارتباطات است. اما گاهی اوقات از نظر زمانی و مکانی مطالبه گر است، نیاز به اتخاذ تدابیر ویژه برای پاسخگویی به نیازهای کاربران بیش از پیش ضروری است، به عنوان مثال در ایام اربعین، مقاوم سازی جاده های منتهی به مرزها برای این امر ضروری است. ، اقدامات ویژه ای انجام می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در ایام نوروز برخی مکان ها مانند اماکن مذهبی و گردشگری که احتمال حضور مردم در آن ها بیشتر است نیاز به ارتباطات ویژه دارند. همچنین از آنجایی که در زمان تحویل سال با پیک مصرف مواجه هستیم و مردم تمایل دارند لحظات آنلاین خود را در اماکن مذهبی و گردشگری به اشتراک بگذارند، نیاز به زیرساخت های ارتباطی ویژه ای داریم، بنابراین در این مکان های خاص به ویژه در مشهد به امکانات ویژه نیاز است. . ارائه هر سال، ما آن را در نظر خواهیم گرفت.

وی افزود: همکاران ما از ادارات کل استان ها و همچنین بهره برداران به ویژه در حال تقویت زیرساخت های این مکان های پرتردد هستند و این روزها همواره در آماده باش هستند. انشالله مشکل خاصی پیش نمیاد و اگه خارج از چارچوب اتفاق بیفته سریع حل میشه.

نصب بی تی اس سیار در اماکن مذهبی و توریستی پرتردد

زارع پور در خصوص برنامه های وزارتخانه برای جلوگیری از افت کیفیت اینترنت در ایام نوروز گفت: استفاده از اینترنت تفاوت چندانی با سایر روزهای سال ندارد و ممکن است بین 4 تا 5 درصد افزایش یابد و همکاران ما همچنان مشغول هستند مثلا در حرم. حضرت امام رضا (ع) با نصب چندین بی تی اس موبایل و یا افزایش پهنای باندی که در مشهد اتفاق می افتد، سعی در ارائه تجربه کاربری مناسبی در مواقعی که پیام رسان های زیادی به شبکه وارد می شوند، به خصوص قبل و در زمان تحویل سال است. بیایید برای هموطنان خود تفاوت ایجاد کنیم.

ما مشکل پهنای باند نداریم.

وی در خصوص افزایش توسعه پهنای باند نیز گفت: در حال حاضر دو و نیم برابر پهنای باند مورد نیاز کشور هم در اینترنت ملی و هم در اینترنت بین المللی داریم، لایه دسترسی باید پاسخگوی این باشد، بنابراین باید ارائه دهیم. نیازهای کاربران به خصوص در نقاطی که ترافیک افزایش می یابد.

پوشش فیبر نوری در سال آینده به 14 میلیون خواهد رسید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با اشاره به برنامه‌ها و اولویت‌های وزارت ارتباطات برای سال 1403 با بیان اینکه در همه حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله فضا، دولت هوشمند، اقتصاد دیجیتال، اداره پست اولویت‌هایی وجود دارد، گفت: و توسعه روستایی وی گفت: در حوزه ارتباطات یکی از مهمترین پروژه هایی که باید دنبال شود پروژه فیبر نوری منازل و شرکت ها است که سال گذشته در همان زمان 2.5 میلیون پوشش داشتیم اما اکنون از مرز 7 میلیون عبور کرده و تقریباً سه برابر شده است. می توان گفت امسال موفق شدیم 4.5 میلیون به پوشش فیبر نوری اضافه کنیم. تلاش ما این است که تا سال آینده این 7 میلیون را دو برابر کنیم و به حدود 14 میلیون برسانیم.

زارع پور با اشاره به اینکه تعامل با همه شهرها و با رهبری اجرایی، فرمانداران و شهرداران کار سختی است، افزود: تصمیم داریم انشالله پروژه فیبر نوری را به نقطه خوبی برسانیم و طبق وعده قبل از پایان سال 1404 و در پایان دولت بحث پوشش شهرها و ارائه این امکان به مردم در همه شهرها به پایان می رسد.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: این امکان در بیش از صد و پنجاه شهر برای مردم مهیا است، هرچند در برخی شهرها هنوز پوشش 100 درصدی نیست و تنها 70 یا 80 درصد است اما در حال حاضر برای 7 میلیون امکان پذیر است. خانوارها و شهروندان می توانند با جستجوی آدرس، مکان تحت پوشش را در وب سایت Iranfttx بیابند.

تکمیل پوشش فیبر نوری در شهرستان های استان تهران برای هفته دولت سال آینده

زارع پور با اشاره به پوشش فیبر نوری شهرهای استان تهران گفت: در حال حاضر پوشش فیبر نوری در بیش از 40 شهر تهران آغاز شده، اپراتورها شناسایی شده اند و در شهرستان های استان تهران حدود 30 درصد پیشرفت داریم.

وی افزود: با استاندار تهران دیدار و مشکلات را بررسی کردیم و قرار شد مشکلات شهرستان های استان تهران برطرف شود و در صورت همکاری شهرداران و فرمانداران آمادگی داریم تا پوشش فیبر نوری را پایان دهیم. شهرستان های استان تهران در هفته دولت سال آینده.

اپراتورها پوشش نسل پنجم را تا پایان سال آینده افزایش خواهند داد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص اقدامات انجام شده برای توسعه نسل پنجم تلفن همراه به خبرنگار مهر گفت: توسعه نسل پنجم در دستور کار ما قرار دارد و انشالله در پایان سال آینده به حداقل 10 درصد از سه تا چهار درصد. در مورد افزایش نرخی که اتفاق افتاد، یکی از شروطی که برای اپراتورها گذاشتیم این بود که تا سال آینده حداقل 10 درصد به پوشش نسل پنجم برسند.

افزایش 50 درصدی توسعه شبکه مادر مخابراتی کشور

زارع پور با اشاره به یکی دیگر از اولویت های وزارت ارتباطات برای سال آینده گفت: منتظر توسعه شبکه مادر مخابراتی کشور (شبکه زیرساخت) هستیم. از ابتدای دولت تا کنون بیش از 50 درصد به ظرفیت شبکه اضافه شده است و انشالله این مسیر ادامه خواهد داشت تا بتوانیم شبکه را در همه لایه ها یعنی از لایه دسترسی و تجمیع داخلی توسعه دهیم. شهرها.

سال 1402 درخشان ترین سال در توسعه فضایی کشور بود.

زارع پور درباره تحولات فضایی سال گذشته گفت: درخشان ترین سال در توسعه فضایی کشور سال 1402 بود که 6 پرتاب داشتیم و ماهواره های زیادی در مدار قرار گرفتند. ما موفق شدیم پس از 10 سال تعطیلی برای اولین بار زندگی را در این فضا زنده کنیم. همچنین ساخت بزرگترین پایگاه فضایی کشور آغاز شده و انشالله فاز اول آن در سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی افزود: همچنین قرارداد ساخت سامانه فضایی با بخش خصوصی منعقد شده است و انشالله این مسیر ادامه خواهد داشت و در سال آینده نیز صنعت فضایی را به همین ترتیب پیش خواهیم برد و خیر خواهیم داشت. اخبار سال آینده.” پرتاب های زیادی در نظر گرفته شده است و چندین رویداد فضایی و افتتاح فاز اول پایگاه فضایی خواهیم داشت که انشاالله بتوانیم ماهواره ها را به مدارهای مختلف پرتاب کنیم، زیرا در حال حاضر امکان پرتاب ماهواره را نداریم. مدارهای خورشید این پایه اتفاق خواهد افتاد.

زارع پور در پایان در خصوص تعداد ماهواره های در دست ساخت به مهر گفت: برای سال آینده بیش از 20 ماهواره در دست ساخت داریم که بخشی از آن سامانه ماهواره ای شهید سلیمانی است.

۲۲۷۲۲۷

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=234503

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.