افزونه پارسی دیت را نصب کنید Wednesday, 19 June , 2024
1

با 100 شخصیت سیاسی که به مجلس رفتند آشنا شوید

  • کد خبر : 228205
با 100 شخصیت سیاسی که به مجلس رفتند آشنا شوید

به گزارش مانیبان، انتخابات دوازدهمین دوره شورای اسلامی شهر 20 اسفندماه برگزار شد و به گفته هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان، حدود 15 هزار نفر در این انتخابات با هم رقابت کردند، یعنی بیش از 73 درصد کاندیداها واجد شرایط شدند. و بیش از 51 نامزد برای هر کرسی مجلس. انتخابات مجلس در برخی […]


به گزارش مانیبان، انتخابات دوازدهمین دوره شورای اسلامی شهر 20 اسفندماه برگزار شد و به گفته هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان، حدود 15 هزار نفر در این انتخابات با هم رقابت کردند، یعنی بیش از 73 درصد کاندیداها واجد شرایط شدند. و بیش از 51 نامزد برای هر کرسی مجلس.

انتخابات مجلس در برخی از حوزه های انتخابیه سراسر کشور به دور دوم کشیده شد و اسامی این حوزه ها به شرح زیر است:

استان آذربایجان شرقی؛ حوزه های انتخاباتی تبریز، آذرشهر و اسکو و شبستر و میانه

استان ادبیل; حوزه پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز

استان اصفهان؛ حوزه انتخابیه سمیرم و لنجان

استان البرز; حوزه های انتخاباتی کرج، اشتهارد و فردیس

استان خراسان جنوبی؛ حوزه انتخابیه بیرجند، مادهم و خوسف

استان خراسان رضوی; مشهد و کلات

استان خوزستان؛ حوزه های انتخاباتی آبادان، رامهرمز و رامشیر

استان زنجان; حوزه های انتخاباتی خدابنده، زنجان و طارم

استان فارس؛ حوزه انتخابیه شیراز و زرقان، مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد

استان مازندران; حوزه انتخابیه قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی

استان همدان؛ حوزه انتخابیه ملایر

استان کرمانشاه؛ حوزه انتخاباتی کرمانشاه

استان تهران؛ حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

استان گلستان; حوزه انتخابیه گنبدکاووس

استان لرستان؛ خرم آباد و چگانی

در دور اول انتخابات از مجموع 290 ​​کرسی مجلس، 230 کرسی را مستاجران چهار ساله اشغال کرده بودند که از این تعداد 100 کرسی نمایندگان مجلس اول قبل از دور دوم انتخابات هستند که به گفته وزیر کشور در ماه مه 1403 جشن خواهد گرفت.

اسامی نمایندگانی که برای اولین بار به عضویت شورای اسلامی شهر درآمدند به شرح زیر است:

1- احد بایوت از حوزه های انتخاباتی اردبیل، نمین، نیر و سرعین با 46532 رای.

2- وحید کنعانی کلور از حوزه انتخابیه خلخال و کوثر با 13857 رای.

3- محمد خسیما از حوزه انتخابیه گرمی و انگوت با 20 هزار و 19 رأی.

4- بابک رضازاده از حوزه انتخابیه مشگین شهر با 17 هزار و 7 رأی.

5- مصطفی معینی از حوزه های انتخاباتی کاشان و آران و بیدگل با 36734 رای.

6- اسداله چراغی از حوزه انتخابیه دهلران، درشهر، آبدانان و بدره با 31595 رای.

7- سلام ستوده از حوزه انتخابیه مهاباد با 15885 رای

8- بهنام رضوانی از حوزه انتخابیه کلیبر، خداآفرین و هوراند با 22246 رای.

9-فرمارز شهسواری از حوزه انتخابیه هشترود و چاراویماق با 13550 رای.

10- غلامحسین زارعی از حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان با 20257 رای.

11- گاکارد منصوریان از حوزه انتخاباتی مسیحی ارمنی جنوبی با 1035 رای.

12- مهدی زمانی افشار از حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک با 30463 رای.

13- سید روح الله موسوی از حوزه انتخابیه لردگان، خانمیرزا و فلرد با 56850 رای.

14-محمد نصیری از حوزه انتخابیه فردوس، سرایان، طبس و بشرویه با 25943 رای.

15- عثمان سالاری از حوزه های انتخاباتی تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد با 76 هزار و 102 رأی.

16- امیر توکلی رودی از حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار با 48575 رای.

17-هادی محمدپور از حوزه انتخابیه گناباد و بجستان با 17769 رای.

18-سیدحیی سلیمانی از نیشابور، فیروزه، زبرخان، حوزه انتخاباتی میانجلگه با 51577 رای.

19-محمد رستمی از حوزه انتخابیه نیشابور، فیروزه، زبرخان، میانجلگه با 44114 رای.

20-هادی قوامی از حوزه انتخابیه اسفرین و بامصفی آباد با 34580 رای.

21-عباس گودری از حوزه انتخابیه شیروان با 14900 رای.

22- جهانبخش قلاوند از حوزه انتخابیه اندیمشک با 47 هزار و 365 رای.

23- منصور علیمردانی از حوزه های انتخاباتی ابهر، خرمدره و سلطانیه با 23864 رای.

ساعت 24- احمد عجم از حوزه انتخابیه شاهرود و میامی با 35845 رای.

25-یاسر عربی از حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان با 17681 رای.

26-محمد انوربجرزهی از حوزه های انتخاباتی چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند، دشتیاری و زرآباد با 54 هزار و 25 رأی.

27- محمد نور دهانی از حوزه انتخابیه سراوان، وصیب، سوران، مهرستان و گلشن با 31109 رای.

28- حکیم مکمان از حوزه انتخابیه ارومیه با 119766 رای.

29- عمر پوراقدم از حوزه انتخابیه ماکو، چالدران، پلدشت و شوط با 46486 رای.

30-علی احمدی از حوزه انتخابیه میاندوآب، چهاربرج و باروک با 33446 رای.

31- رسول با 111441 رای از حوزه های انتخاباتی اصفهان، جرقویه، ورزنه، هرند و کهپایه است.

32- حمید یزدیان از حوزه های انتخاباتی اصفهان، جرقویه، ورزنه، هرند و کهپایه از بین 97 هزار و 398 رأی.

33-حبیب قاسمی از حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان با 22905 رای.

34- اسماعیل سیاوشی از حوزه انتخابیه فریدن، چادگان، فریدونشهر، بوئین و میاندشت با 17780 رای.

35-رمضان رحیمی از حوزه انتخابیه فلورجان با 18000 رای.

36- حسین عبدلی از حوزه انتخابیه نطنز و بخشدار قمصر با 14383 رای.

37- جعفر پورکبگانی از حوزه های انتخاباتی بوشهر، گناوه و دیلم با 23 هزار و 3 رأی.

38- غلامحسین زارعی از حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان با 20257 رای.

39- میشم ظاهریان از حوزه انتخابیه مشهد و کلات با 279622 رای.

40- امیرحسین ثابتی از حوزه های انتخاباتی تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات با 487 هزار و 982 رأی.

41- کامران غضنفری از حوزه های انتخاباتی تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات با 316 هزار و 374 رأی.

42- بهشید برخوردار از حوزه انتخابیه زرتشتیان با 1021 رای.

43-علی اصغر نخیراد از حوزه انتخابیه مشهد و کلات با 220466 رای.

44- سید محمد پاکمهر از مناطق باجنورد، مانه و اسملقان، جاجرم، گرمه، راز، جرگلان با 49 هزار رای.

45- سیدام محسن موسوی زاده از حوزه های انتخاباتی اهواز، باوی، حمیدیه و کارون با 81943 رای.

46- محمد امیر از حوزه های انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون با 73431 رای.

47- فرشاد ابراهیم پور نورآبادی از حوزه های انتخاباتی ایذه، باغ ملک، دزپارت و صیدون با 50383 رای.

48- امیر حیات مقدم از شهرستان های بندرماهشهر، امیدیه، هندیجان و جهلکی با 46746 رای.

49- مجید داغری از حوزه انتخابیه دشت آزادگان و حوزه انتخابیه حوزه انتخابیه با 29 هزار و 637 رای.

50- هاشم خنفری پورجعفری از حوزه انتخابیه شادگان با 27703 رای.

51- سید جمال موسوی از حوزه انتخابیه ماهنشان و ایجرود با 20821 رای.

52- رحمدل بامری از حوزه انتخابیه ایرانشهر، راسک، سرباز و دلگان با 70359 رای.

53-فرهاد شهرکی از حوزه انتخابیه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون با 40850 رای.

54- اردوان اکبرپور از حوزه انتخابیه سپیدان و بیده با 14468 رای.

55- غلامرضا توکل شوریجه از حوزه های انتخاباتی سرستان، کوار و خرمه با 20526 رای.

56- حسنعلی محمدی از حوزه انتخابیه فسا با 14736 رای

57-امید نصیبی از حوزه انتخابیه ممسنی و رستم با 36978 رای.

58-سالار ولایتمدار از حوزه انتخابیه قزوین، آبیک و البرز با 60.29 رای.

59- عباس بیگدلی از حوزه انتخاباتی تاکستان با 23703 رای.

60- محمد منان رئیسی از حوزه انتخابیه قم با 105147 رای.

61-قاسم روانبخش از حوزه انتخابیه قم با 78545 رای.

62-محمد رسول شیخی زاده از حوزه انتخابیه دهگلان و قروه با 17458 رای.

۶۳- مجید دوستعلی از حوزه انتخابیه کرمان و راور با ۷۱۵۶۶ رای.

64- یاسر سلیمانی از حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوئیه با 24000 رای.

65- بهنام سعیدی از حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد با 37621 رای.

66- عبدالحسین همتی سراپرده از حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان با 28 هزار و 344 رای.

67-محمد معمتدی زاده از حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر با 53715 رای.

68- غلامرضا نویدی از حوزه انتخابیه شهربابک با 18302 رای.

69-رستگار یوسفی از حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر با 25771 رای.

70-فتح الله حسینی از حوزه انتخابیه قصرشیرین و سرپل ذهاب و گیلانغرب با 38434 رای.

۷۱- عبدالغفور امان زاده از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا با ۵۱۵۸۲ رای.

72- جمشید معاون حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر با 18659 رای.

73- مهدی فلاح از حوزه انتخابیه رشت و خمام با 34682 رای.

74-محمدعلی جانی از حوزه انتخابیه رودسر و املش با 18587 رای.

75- سعید رحمت زاده پشتیری از حوزه انتخابیه صومعه سرا با 24760 رای.

76- یاسر اسلام دوست کربندی از حوزه انتخابیه دوالش، رضوانشهر و ماسال با 44 هزار و 161 رأی.

77- کریم معصومی از حوزه انتخابیه فومن و شفت با 22 هزار و 55 رأی.

78-سلمان زارع از حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل با 19.23 رای.

۷۹- حمیدرضا گودرزی از حوزه انتخابیه الیگودرز با ۲۲۸۷۵ رای.

80-محمد حسین محمدی از حوزه انتخابیه دلفان و سیلسه با 43445 رای.

81- روح الله لک علی آبادی از حوزه انتخابیه درود و ازنا با 18931 رای.

82-علی امامی راد از حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان با 23242 رای.

83-علیه زمانی کیاسری از حوزه انتخابیه ساری و میاندورود با 55432 رای.

84- حسن حسن نتاج پاسیفیک از حوزه انتخابیه بابل با 69 هزار و 72 رای.

85- احمد فاطمی از حوزه انتخابیه بابل با 40938 رای

86- کامران پولادی از حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس و کلاردشت با 27349 رای.

87- سید محمد جمالیان از حوزه انتخابیه اراک، کامیجان و خنداب با 44243 رای.

88-نادرقلی ابراهیمی از حوزه انتخابیه اراک، کامیجان و خنداب با 39562 رای.

89- محمد بیات از حوزه انتخابیه خمین 8 هزار و 253 رای

90-محمد جلالی از حوزه انتخابیه محلات و دیلیجان با 5493 رای.

91- هوشنگ هادیان پور از حوزه انتخابیه شازند با 10378 رای.

92-فاطمه جراره از حوزه انتخابیه بندرعباس قشم ابوموسی حاجی آباد خمر با 70214 رای.

93-عباس صوفی از حوزه انتخابیه همدان و فامنین با 47934 رای.

94- سیدابل حسن مصطفوی غمام از حوزه انتخابیه روزان و درغزین با 16 هزار و 28 رأی.

95- علیرضا نیشاری از حوزه انتخابیه نهاوند با 18446 رای.

96-مصطفی پوردهقان از حوزه انتخابیه اردکان با 12271 رای.

97- محمد بهرامی سیف آباد از حوزه انتخابیه بویار احمد، دانا و مارگون با 71 هزار و 747 رای.

98- مریم عبداللهی از حوزه انتخابیه میانی با 21469 رای

99- عزت اله حبیب زاده از حوزه های انتخابیه مرند و جلفا با 40 هزار و 23 رای.

100- زهرا خدادی از حوزه انتخابیه ملکان و لیلان با 13613 رای.

جالب است بدانید که این اولین بار است که زنان از حوزه انتخابیه زرتشت، ساری و میاندورود، ملکان و لیلان، میانه و بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمر نماینده حوزه انتخابیه خود می شوند.

با احتساب برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در اردیبهشت 1403، احتمال افزایش تعداد مجالس اول مجلس دوازدهم وجود دارد.


لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=228205

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.