افزونه پارسی دیت را نصب کنید Tuesday, 21 May , 2024
0

این مرد به خاطر درد دل همسرش را کشت + گفتگو

  • کد خبر : 237899
این مرد به خاطر درد دل همسرش را کشت + گفتگو

به گزارش رکنا، زمانی که شوهر همسرش در دادگاه پشت سکوی دفاع قرار داشت، برای این جنایت قتلی خیالی طراحی کرد و گفت: قاتل همسرم را نمی شناسم! نیمه شب ۱۹ خرداد سال گذشته مردی هراسان با پلیس قرچک تماس گرفت و از همسایه ای که فریاد می زد کمک خواست. وی گفت: من و […]

به گزارش رکنا، زمانی که شوهر همسرش در دادگاه پشت سکوی دفاع قرار داشت، برای این جنایت قتلی خیالی طراحی کرد و گفت: قاتل همسرم را نمی شناسم!

نیمه شب ۱۹ خرداد سال گذشته مردی هراسان با پلیس قرچک تماس گرفت و از همسایه ای که فریاد می زد کمک خواست.

وی گفت: من و همسرم چند سالی است که در یک آپارتمان چند واحدی زندگی می کنیم. ساعاتی پیش صدای دعوای مرد همسایه و همسرش را شنیدیم اما چون فکر می کردیم دعوای خانوادگی است وارد عمل نشدیم، دقایقی پیش زن همسایه به نام نسیم فریاد می زد و درخواست کمک می کرد که ناگهان او صدا قطع شد نگرانم که اتفاق بدی در خانه همسایه ما افتاده باشد.

با این تماس ماموران پلیس به جلوی درب منزل این زوج جوان رفتند. مرد 39 ساله ای به نام طاها در حالی که چاقوی خون آلود در دست داشت دم در آمد و از قتل همسرش خبر داد و گفت: در درگیری همسرم را کشتم.

ماموران با ورود به خانه با جسد خون آلود نسیم 35 ساله مواجه شدند که با ضربات چاقو کشته شده بود.

جسد به پزشکی قانونی منتقل و مرد جوان تحت بازجویی قرار گرفت.

اعتراف در شب جنایت

این مرد با دست های خون آلود گفت: نیمه های شب حالم خوب نبود و درد شدیدی در قلبم احساس می شد به همین دلیل از همسرم خواستم یک لیوان آب به من بدهد اما او مثل همیشه به من نداد. مورد و او به من توجهی نکرد. اصلا به من گوش کن با عصبانیت از رفتار همسرم، چاقوی آشپزخانه را برداشتم و چند ضربه به او زدم.

مرد خشن صحنه جنایت را بازسازی کرد و با صدور کیفرخواست پرونده اش به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد.

در دادگاه

در ابتدای جلسه پدر و مادر نسیم خواستار قصاص داماد خود شدند.

مادر داغدار در حالی که اشک می ریخت گفت: دختر و دامادم 15 سال با هم زندگی کردند. دخترم در این زندگی سختی های زیادی را متحمل شد، اما دامادم شبانه بی رحمانه و بی دلیل او را کشت. من به خون دخترم رحم نمی کنم و می خواهم از طاها انتقام بگیرم.

وکیل دختر نوجوان مقتول نیز خواستار قصاص شد.

زمانی که متهم در جایگاه ویژه قرار داشت با دروغ های خود سعی در اثبات بی گناهی خود داشت.

گفت: خواب بودم که همسرم را کشتند و چیزی به یاد ندارم. نمی دانم چه کسی همسرم را کشت، وقتی از خواب بیدار شدم نسیم خونی کف اتاق می وزید.

وقتی این مرد در مواجهه با سؤالات قضات دادگاه به بن بست رسید، مجبور شد ادعای جدیدی را مطرح کند.

گفت: آن روز خسته از سر کار به خانه برگشته بودم و می خواستم استراحت کنم. اما درد شدیدی در قلبم داشتم و حالم خوب نبود. برای همین رفتم تو اتاق و خوابیدم. اما پیامک برداشت وجه از عابر بانکم مدام به موبایلم ارسال می شد و همسرم با عابر بانکم خرید اینترنتی می کرد. حالم خوب نبود و به همسرم گفتم کارت عابر بانک را به من بدهد تا بروم. به بیمارستان اما کارت را به من نداد، به او گفتم صبح تا شب کار می کنم و خسته به خانه می آیم، اما او بی تفاوت به آشپزخانه رفت و من خوابم برد.

وی ادامه داد: در یک لحظه احساس کردم شخصی با چاقو بالای سرم ایستاده است که وقتی چشمانم را باز کردم چاقو را از او گرفتم و چند ضربه به همسرم زدم و چیزی از ماجرا به یاد ندارم و من نمی دانم چه کسی چاقو را به من داد، من آن را به او دادم، از کشتن همسرم متاسفم.

درباره اختلاف نظر با همسرش گفت: من و همسرم مثل همه زوج ها با هم اختلاف داشتیم. اما به آن نقطه ای نرسید که قصد کشتن او را داشته باشد. آن شب خسته و با حال بد از سر کار به خانه آمدم. اما همسرم به حرف من گوش نداد. برای همین عصبانی شدم اما باور کنید حتی نمی دانم چند بار زنم را زدم، شرمنده پسرم و پدر و مادر همسرم هستم.

در پایان جلسه قضات برای صدور حکم وارد دادگاه شدند.

مهارت های مدیریت خشم

مجید ابهری، رفتارشناس و آسیب شناس اجتماعی در گفت وگویی درباره قتل های خانوادگی گفت: قتل های خانوادگی بر اساس پرخاشگری و عصبانیت است که البته در قتل زوجه، دلایل آن کمی با قتل شوهر متفاوت است. . در مورد کشتن همسران معمولاً مردان به دلیل اعتیاد و توهمات ناشی از آن و یا ذهنیت منفی و نادرست نسبت به همسر خود که با تهمت اطرافیان و رفتار بد زنان تشدید می شود مرتکب جنایت می شوند و دلیل اصلی آن کنترل خشم ضعیف و مهارت های مدیریت رفتار.

وی ادامه داد: گاهی مرد از روی عصبانیت در شرایط بحرانی و تنش روحی به همسرش حمله می کند و در اثر ضربات و جراحات وارده، زن آسیب جسمی می بیند و یا جان خود را از دست می دهد.

این آسیب شناسی اجتماعی ادامه می دهد: در موردی دیگر مردان به دلیل مشکلات بیرون از خانه و فشارهای اقتصادی اغلب به دلیل خستگی دچار تنش عصبی می شوند و با بهانه های کوچک کنترل خود را از دست می دهند و همسر خود را با ابزارهایی مانند چاقو و امثال آن می کشند. و کتاب زندگی زن را می بندند و یا به دلیل تنش ناشی از اعتیاد و حالت غیرطبیعی مانند مستی دست به اقدامی می زنند که به پایان زندگی زن می انجامد.

دکتر ابهری در پایان گفت: نداشتن مهارت کنترل خشم و عدم آموزش معنوی از دلایل اصلی ارتکاب این گونه جرائم است که باید در بین نسل جوان روشنفکر افزایش آن مدنظر قرار گیرد تا کمتر شاهد چنین موارد تلخی باشیم.

منبع: زنهار

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=237899

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.