افزونه پارسی دیت را نصب کنید Tuesday, 21 May , 2024
0

اولیای خدا آینده درخشانی دارند بدون ترس و غم – خبرگزاری مهر ایران و جهان

  • کد خبر : 237878
اولیای خدا آینده درخشانی دارند بدون ترس و غم – خبرگزاری مهر ایران و جهان

خبرگزاری مهر – گروه دین و اندیشه: به عقیده کارشناسان و صاحب نظران، یکی از راه های بحث در مورد مفاهیم کاربردی و ضروری جامعه امروزی در بین مردم و تبدیل آنها به واقعیت های فکری مشترک بین مردم، حفظ آیات کلیدی قرآن توسط عموم مردم است. مقام معظم رهبری بر حفظ آیات کلیدی و […]

خبرگزاری مهر – گروه دین و اندیشه: به عقیده کارشناسان و صاحب نظران، یکی از راه های بحث در مورد مفاهیم کاربردی و ضروری جامعه امروزی در بین مردم و تبدیل آنها به واقعیت های فکری مشترک بین مردم، حفظ آیات کلیدی قرآن توسط عموم مردم است. مقام معظم رهبری بر حفظ آیات کلیدی و مهمی که استعمارگران سعی کرده اند جوامع اسلامی را از آن دور کنند، تاکید ویژه دارند.

برای انجام وظیفه قرآنی تبیین جهاد، یک حرکت و جریان هم افزای ملی با پرچم جریان های مردمی و حمایت همه جانبه از ظرفیت های حاکمیتی و حکومتی ضروری است. این جریان در اولین مرحله از ماه مبارک رمضان برای انجام وظیفه مبرم و قطعی تبیین و تقویت ایمان و امید مردم، گفتمان «زندگی با آیات» را ایجاد می کند. و قرآن بر 50 آیه از قرآن کریم تمرکز دارد. این حرکت همه جانبه با بهره گیری از رسانه ها در ابعاد و سطوح مختلف و با توجه به توانمندی ها و مقتضیات ماه مبارک رمضان که همزمان با تعطیلات نوروزی است، با تقویت حلقه های میانی و توانمندی های افراد حاضر در میدان به دنبال ایجاد یک حرکت ملی با هم افزایی همه ظرفیت های عمومی و دولتی است. در این حرکت نگاه طیف وسیعی از مردم نسبت به قرآن اصلاح می شود. بخشی از مردم با 50 آیه از قرآن کریم که طرحی منسجم از نظام فکری مدرسه را ارائه می دهد آشنا می شوند و به حفظ این آیات ترغیب می شوند و شاهد فعالیت آنها خواهیم بود زیرا در دوم گام در انقلاب باید مردم را از دست ما استفاده از سود و کنشگری رها کرد.

در این راستا مدرک کارشناسی ارشد و تصمیم گیری های هر چه بیشتر با هدف محوریت یافتن آراء متفکرانی که نظام فکری آنها بر اساس مبانی قرآنی شکل گرفته و ضمن تسلط بر مبانی قرآنی، نگاهی به واقعیت و واقعیت نیز دارد. عینیت جامعه در آنها.

طرح زندگی در آیات با هدف آشنایی عموم مردم با مفاهیم ابیات منتخب و خبرگزاری مهر در مجموعه «زندگی در آیات» است. می بینم» آیه منتخب هر روز به تفصیل صوتی، تصویری و مکتوب این آیات را با روایت استاد محمدعلی انصاری، مفسر قرآن کریم ارائه می کند.

دهم آیه 62 سوره یونس آنجاست که خداوند می فرماید:همانا اولیای خدا نه ترسی دارند و نه اندوهگین می شوند.مواظب (دوستان و) اولیای خدا باشید، نه ترسی دارند و نه غمگین!

در این آیه نکاتی وجود دارد که از آنها می توان موارد زیر را استخراج کرد:

آرامش روح در سایه ایمان حاصل می شود. زیرا در آیات فوق سوره یونس قطعات در حالات مشرکان و کافران ذکر شد. از این پس شرح حال مؤمنان مخلص و پرتلاش و متقی که در مقابل قرار دارند شرح داده می شود، آیه می فرماید: «بدان که اولیاء خدا بیم و غم ندارند». مقدسین خداوند خیر ترس در مورد آنها و خیر آنها آن ها ناراحت هستند).

یعنی غم های مادی و ترس های دنیوی و سقوط نه، دوستان خدا پر از خوف خدا هستند، ترس از انجام ندادن وظایفشان. مسئولیت هاو درد آنچه از توفیقات او رخت بربسته است که این ترس و این درد جنبه معنوی دارد و دلیل تکامل وجودی انسان و پیشرفت آن است، بر خلاف ترس و درد مادی که دلیل انحطاط و انحطاط است.

اولیای خدا کسانی هستند که بین آنها و خدا هستند. بافر و فاصله ای نیست، حجاب ها از دلشان برداشته شده است و در پرتو علم و ایمان و عمل پاک، خدا را به چشم دل می بینند که هیچ شکی در دلشان راه نمی یابد، و لذا این با آشنایی با خدا، خدا را در چشم خود خدا می بینند: او کوچک، ناچیز، ناپایدار و بی ارزش است.

* آن که ولی خداست، خدا هم ولی اوست. “2” که مقدسین خداوند خیر ترس در مورد آنها

*کسی که از خدا بترسد ترس دیگری نخواهد داشت. “که مقدسین خداوند خیر ترس در مورد آنها«کسی که حساب پاک دارد از محاسبه می ترسد

* اولیای خدا آینده روشنی بدون ترس و غم دارند. که مقدسین خداوند خیر ترس در مورد آنها و خیر آنها آن ها ناراحت هستند

* ایمان و تقوا از ویژگی های ریشه دار اولیای خداست. آنها باور داشتند و کانوا آنها می ترسند

* ایمان و تقوا، نگرانی را برطرف می کند و انسان را اولیای خدا می کند. که مقدسین خداوند … آنها باور داشتند و آنها منصف هستند

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=237878

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.