افزونه پارسی دیت را نصب کنید Sunday, 16 June , 2024
0

اندیشه معاصر

  • کد خبر : 218884
اندیشه معاصر

افزایش حقوق هر ساله برای هر طبقه از کارمندان اتفاق می افتد. دولت همچنین آخرین اطلاعات افزایش حقوق در سال آینده را اعلام کرد. دولت توانست با جلساتی به مردم در مورد حقوق و دستمزد سال آینده اطلاع دهد. برای دانستن این اعداد، تفکر معاصر را در تمام مسیر دنبال کنید. افزایش حقوق در سال […]

افزایش حقوق هر ساله برای هر طبقه از کارمندان اتفاق می افتد. دولت همچنین آخرین اطلاعات افزایش حقوق در سال آینده را اعلام کرد. دولت توانست با جلساتی به مردم در مورد حقوق و دستمزد سال آینده اطلاع دهد. برای دانستن این اعداد، تفکر معاصر را در تمام مسیر دنبال کنید.

افزایش حقوق در سال 1403 طبق اعلام 20 درصد خواهد بود.

این رقم در ابتدا 18 درصد بود که پس از بررسی به 2 درصد اضافه شد. به این ترتیب افزایش حقوق یک هزار و 403 نفر معادل 20 درصد است به این ترتیب رقم حقوق کارمندان به 63 میلیون و 699 هزار و 408 ریال رسید که با مزایا و مکمل ها حداقل حقوق دریافتی 10 میلیون تومان است. از سوی دیگر افزایش حقوق 1403 برای کارگران 20 درصد و حداقل حقوق آنها 9 میلیون تومان خواهد بود. [۹,۰۰۰,۰۰۰] بودن.

علاوه بر شناسایی عیدی در سال 1403، حقوق و دستمزد در سال 1403 نیز 20 درصد افزایش یافت. سپس می توانید جزئیات مزایا و حقوق ۱۴۰۳ را در جدول زیر مطالعه کنید.

با توجه به اینکه بحث ها و گمانه زنی ها در خصوص افزایش حقوق 1403 تا دقیقه 90 ادامه دارد، پیش بینی می شود افزایش حقوق سال جدید کارکنان متاهل بدون فرزند در ماه های 30 روزه 9 میلیون و 130 هزار تومان و متاهلین باشد. ، با داشتن فرزند و با حداقل یک سال سابقه کار پایه سنوات روزانه و حقوق اولاد نیز اضافه می شود.

تعداد شاغلان در کشور ما کم نیست و همه ما این روزها شاهد افزایش 34 درصدی قیمت اینترنت، افزایش اجاره بهای مسکن، حرکت دلار به سمت کانال 60 و 70 تومانی و بسیاری دیگر هستیم. مواردی که افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان وجود ندارد.
حداقل دستمزد بازنشستگان تامین اجتماعی

شورای عالی نظارت در جلسه امروز خود که به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل شد، به بررسی موارد مغایرت بودجه سال 1403 کشور با سیاست های کل نظام و بند (س) تبصره 6 قانون اساسی ادامه داد. بودجه سال 1403 کشور مصوب مجلس با سیاست کلی مغایرت دارد: نظام این را نمی دانست و با تعدیل حقوق بازنشستگان موافقت کرد.
بر اساس اعلام مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، بررسی لایحه بودجه 1403 از امروز در مجمع عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور اعضا و نمایندگان رؤسای سازمان آغاز می شود. سه قوه، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی، کلیات بودجه مصوب مجلس و برخی از احکام آن را آغاز و بررسی کردند.
میزان حداقل دستمزد بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 1403.

معاون فنی و امور بیمه ای صندوق بازنشستگی کشوری از صدور حکم بازنشستگی بیش از 1000 مستمری بگیر سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبر داد و در پایان بهمن ماه حق «بازنشستگی»، «موقعیت» و «مرخصی» صادر شد. . در پایان سال همه چیز یکجا پرداخت و به حساب این افراد واریز می شود.

رضا فیضی نژاد اظهار داشت: بر اساس تبصره ماده پنج گانه ماده واحده قانون تشکیل سازمان آموزش و پرورش استثنایی مصوب 30 دی ماه 1369 شورای اسلامی شهر، پنج سال سابقه خدمت مطلوب دولتی در سازمان هر یک از نظر بازنشستگی با احتساب بازنشستگی 6 سال در نظر گرفته می شود و سازمان مذکور باید پس از صدور حکم با احتساب یک سال از سنوات دوستی مذکور، کسر مقرر در مستمری را بر اساس حقوق و دستمزد محاسبه کند. مازاد همان حکم و واریز آن به صندوق بازنشستگی کشوری.

قدرت خرید کارگران در پنج سال گذشته به نصف کاهش یافته است

در ابتدای این نشست، علی نصیری اقدم، استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به مشکلات تعیین حداقل دستمزد در ایران، اظهار داشت: طی 6 سال گذشته علیرغم تورم بالای 40 درصدی هر سال. 10 درصد حقوق زیر نرخ تورم مصوب می شود و در این میان افزایش 57 درصدی در سال 1401 تنها یک استثنا بود، بنابراین شاهد نصف شدن قدرت خرید کارگران در این شش سال هستیم.

وی با اشاره به اینکه جمعیت زیادی هستند که با سختی هزینه اتوبوس و مترو را پرداخت نمی کنند، گفت: حقوق پایین ساختار کار و روابط اجتماعی و بهره وری را تضعیف می کند. دستمزدهای نامناسب به میزان زیادی بهره وری را کاهش می دهد و این امر در تحقیقات کارمندان و کارگران دیده می شود.

این استاد دانشگاه با تاکید بر انسداد سیاست اقتصادی با حقوق ناکافی تصریح کرد: دلیل اینکه نمی توانیم قیمت انرژی، حبوبات و نان را تعدیل کنیم این است که حقوق کمی می دهیم و با این حقوق قطعا افزایش قیمت های کلیدی افزایش می یابد. پیامدهای اجتماعی و امنیتی دارد.

به گفته نصیری اقدم، تامین مالی تولید در بازار حتی با نرخ سود 50 درصدی نیز امکان پذیر نیست و در نتیجه امکان افزایش واحدهای تولیدی وجود ندارد و قیمت تمام شده تولید دائما در حال افزایش است که این امر بر تورم تاثیر می گذارد. این در حالی است که ما به اشتباه افزایش حداقل دستمزد را تنها مقصر تورم می‌دانیم، در حالی که تنها تلاش ما در دولت دستمزد است و دستمزدها مقصر تورم نیستند.

وی با بیان اینکه کارفرما تلاش می کند تا حد امکان دستمزد کمتری بپردازد و به همین دلیل کارگران نیازمند سپر حفاظتی از حداقل دستمزد هستند، خاطرنشان کرد: نرخ سود یکی از ابزارهای کنترلی است که بانک مرکزی در دنیا تعیین می کند. جهان مشابه ساختار نرخ بهره، چیزی به نام ساختار دستمزد داریم. در مورد مکانیسم تعیین نرخ سود، همیشه قانون تعیین کننده است، اما وقتی به حقوق می رسیم، اساسا یک مکانیسم رفتار تبعیض آمیز دیگری ایجاد می شود.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اهمیت حقوق در بهره وری تصریح کرد: نیروی کار تا زمانی که از کارفرما رانت یا امتیازی دریافت نکند برای آن کار نمی کند. دستمزدها مطابق با ساختار دستمزد کل بازار کار شکل می گیرد و اتخاذ دستمزدهای کمتر باعث کاهش اشتغال می شود.

نصیری اقدم ادامه داد: دیدگاه رایج در علم اقتصاد می گوید افزایش دستمزد باعث کاهش سرمایه گذاری و سود و افزایش بیکاری می شود، اما رویکرد رقابتی در اقتصاد می گوید که در واقع افزایش دستمزد با افزایش بهره وری تا حدودی نرخ سود را افزایش می دهد. و تمایل بیشتر به کار که باعث افزایش اشتغال خواهد شد.

وی با رد بحث مارپیچ دستمزد و تورم و تاثیر دستمزد بر سطح قیمت ها، گفت: در کنار این بحث، برخی می گویند افزایش دستمزد کارگران باعث رقابت و تقاضا برای دستمزد بیشتر برای کارکنان دولت می شود. این امر کسری بودجه دولت را با افزایش حقوق کارمندان افزایش می دهد. اما هر دو استدلال اشتباه است.

نیازی به ترس از کسری بودجه نیست / بدون دستمزد کافی بهره وری وجود ندارد

این کارشناس اشتغال و توسعه افزود: آنچه در سطح خرد صادق است لزوما در سطح کلان صادق نیست. خطای ترکیبی در ذهن ما را به این فکر می‌کند که زیان کوتاه‌مدت یک شرکت تأثیر منفی بر کل اقتصاد دارد، اما گاهی اوقات زیان موقت یک شرکت برای کل فرآیند شرکت‌ها مفید است.

نصیری اقدم با بررسی سهم حداقل دستمزد در افزایش قیمت ها خاطرنشان کرد: اگر امروز دستمزد 40 درصد افزایش پیدا کند حتی یک درصد تورم اتفاق نمی افتد زیرا با افزایش چهل درصدی بیشتر به نقطه صفر می رسیم.

و افزود: جان مینارد کینز گفت که فعالان اقتصادی همیشه ناامن هستند و همیشه ظرفیت بیشتر از تقاضا است. بنابراین ما در همه صنایع خود ظرفیت خالی داریم و امکان افزایش دستمزد وجود دارد و این باعث بیکاری نمی شود.

به گفته این استاد دانشگاه علامه طباطبایی، بر اساس نظریه افزایش ضرایب، منشأ کسری بودجه به اشتباه به دستمزد و حقوق کارگران و کارمندان نسبت داده می شود. اما از نظر رقیب اقتصادی گفته می شود افزایش تقاضا باعث رشد رونق و گردش پول در اقتصاد می شود.

نصیری اقدم با مثالی گفت: اگر فردا بخواهم پول امروز را خرج کنم امروز چند بار باید خرج کنم. بنابراین در اقتصاد ما مجبور به کسری بودجه هستیم. شومپیتر، اقتصاددان معروف غربی، به درستی می گوید که تاجر باید بدهکار باشد، زیرا بدون بدهی، گردشی وجود ندارد. حتی اگر کار در نهایت قرض گرفته شود، اشکالی ندارد.

وی با بیان اینکه آمریکا و ژاپن بدهکارترین کشورهای دنیا هستند، گفت: در اقتصاد کینزی گفته می شود که برای رفع کسری بودجه ابتدا باید کسری جدید ایجاد شود و با رفع آن دولت. می تواند سیاست های دستمزدی صحیح و قانونی بدون ترس ایجاد کند.

پایان/*

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=218884

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.