افزونه پارسی دیت را نصب کنید Wednesday, 19 June , 2024
1

آنچه مهم است قیام خالصانه برای خداست/انقلاب فکری ریشه هر انقلابی است – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوز

  • کد خبر : 234168
آنچه مهم است قیام خالصانه برای خداست/انقلاب فکری ریشه هر انقلابی است – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوز

خبرگزاری مهر – گروه دین و اندیشه: به عقیده کارشناسان و صاحب نظران، یکی از راه های بحث در مورد مفاهیم کاربردی و ضروری جامعه امروزی در بین مردم و تبدیل آنها به واقعیت های فکری مشترک بین مردم، حفظ آیات کلیدی قرآن توسط عموم مردم است. مقام معظم رهبری بر حفظ آیات کلیدی و […]

خبرگزاری مهر – گروه دین و اندیشه: به عقیده کارشناسان و صاحب نظران، یکی از راه های بحث در مورد مفاهیم کاربردی و ضروری جامعه امروزی در بین مردم و تبدیل آنها به واقعیت های فکری مشترک بین مردم، حفظ آیات کلیدی قرآن توسط عموم مردم است. مقام معظم رهبری بر حفظ آیات کلیدی و مهمی که استعمارگران سعی کرده اند جوامع اسلامی را از آن دور کنند، تاکید ویژه دارند.

برای ادای وظیفه قرآنی جهاد، حرکت و جریان هم افزایی ملی با پرچم حرکت های مردمی و حمایت همه جانبه از توان حاکمیتی و حکومتی ضروری است. این جریان در اولین مرحله از ماه مبارک رمضان برای انجام وظیفه مبرم و قطعی تبیین و تقویت ایمان و امید مردم، گفتمان «زندگی با آیات» را ایجاد می کند. و قرآن بر 50 آیه از قرآن کریم تمرکز دارد. این حرکت همه جانبه با بهره گیری از رسانه ها در ابعاد و سطوح مختلف و با توجه به توانمندی ها و مقتضیات ماه مبارک رمضان همزمان با تعطیلات نوروزی، تقویت حلقه های میانی و توانمندی های افراد حاضر در میدان را به دنبال دارد. ایجاد یک حرکت ملی با هم افزایی همه ظرفیت های عمومی و دولتی. در این حرکت نگاه طیف وسیعی از مردم نسبت به قرآن اصلاح می شود. بخشی از مردم با 50 آیه از قرآن کریم که طرحی منسجم از نظام فکری مکتب را ارائه می دهد آشنا می شوند و به حفظ این آیات ترغیب می شوند و شاهد فعالیت آنها خواهیم بود زیرا در دوم گام انقلاب، باید مردم را به استفاده از منفعت و فعالیت هدایت کنیم.

در این راستا مدرک کارشناسی ارشد و تصمیم گیری تا حد امکان با هدف محوریت یافتن آراء متفکرانی که نظام فکری آنها بر اساس مبانی قرآنی شکل گرفته و ضمن تسلط بر مبانی قرآنی، نگاهی به واقعیت و واقعیت نیز دارد. عینیت جامعه در آنها.

طرح زندگی در آیات با هدف آشنایی عموم مردم با مفاهیم ابیات منتخب و خبرگزاری مهر در مجموعه «زندگی در آیات» است. می بینم» آیه منتخب هر روز به تفصیل صوتی، تصویری و مکتوب این آیات را با روایت استاد محمدعلی انصاری، مفسر قرآن کریم ارائه می کند.

قسمت ششم آیه 46 سوره سبا است که خداوند در آن می فرماید: «قل ولی من شما را موعظه می کنم با یکی که بلند شو اوه خدای من موتانا و به صورت جداگانه بنابراین در مورد آن فکر کنید که با دوستت از عزیز که او مگر اینکه یک فال لکوم بین یددا مجازات شدید؛ بگو: «من به شما فقط یک چیز را توصیه می کنم و آن این است که: از خدا دو تا یا یکی یکی دفاع کنید، سپس به فکر این دوست و همنشین خود باشید. [= محمّد] هیچ جنون وجود ندارد؛ او فقط هشدار دهنده شماست از عذاب سخت!»

در این آیه نکاتی وجود دارد که از آنها می توان موارد زیر را استخراج کرد:

انقلاب فکری ریشه همه انقلاب های اصیل است. در این آیه و در آیات بعدی که بحث های پایان این سوره را تشکیل می دهد، بار دیگر به پیامبر اسلام. سالی خدا در برابر او خداوند دستور می دهد با دلایل مختلف آنها را به سوی حق دعوت کنند و از گمراهی باز دارند. وی ابتدا به جوشش همه تحولات و تحولات اجتماعی، اخلاقی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اشاره کرد و در عباراتی بسیار مختصر و معنادار گفت: به آنها بگویید: من فقط به شما یک چیز سفارش می کنم و آن دفاع است. خداوند.” دو نفر، دو نفر، با یک نفر، یک نفر، بعد فکر کن» (قل ولی من شما را موعظه می کنم با یکی که بلند شو اوه خدای من موتانا و فرادی بنابراین در مورد آن فکر کنید).

یعنی در همه چیز، در زندگی معنوی، در زندگی مادی، در مسائل مهم، در مسائل کوچک و خلاصه در هر کاری باید اول فکر کرد، اما بالاتر از همه. مهمترایده این است که پاسخ این چهار سوال را بیابید:

او از کجا آمده است؟ متر? هدف از آمدن من چه بود؟ کجا می روم و الان کجا هستم؟

«این دوست و همراه تو (محمد) هیچ انحراف فکری و دیوانگی ندارد» (مامان). با دوستت از عزیز).

بلکه او فقط هشدار دهنده شماست از عذاب شدید الهیکه او مگر اینکه یک فال لکوم بین یددا مجازات شدید).

آیه فوق این اندیشه و اندیشه را عصاره دین و خمیرمایه تکامل و ترقی بشر می داند.

* یکی از وظایف انبیا موعظه مردم است. من شما را موعظه می کنم

*به حرف اکتفا نکنید، باید عمل کنید. بلند شو

* مهم قیام خالصانه برای خداست، تعداد و تعداد افراد نقش اصلی را ندارد. َقُومُوا اوه خدای من موتانا و فرادی

* آسانسور به سه عنصر نیاز دارد:

خلوص، “برای عشق به خدا” رهبر، “برای دوستت.”» فکر و برنامه ریزی کنید. َتَفَکَّرُوا

نهضت ها و انقلاب هایی که برای خدا نیست و برخاسته از عقده ها و امیال و کسب ثروت است راه به جایی نمی برد. اگر انقلاب با تفکر و برنامه جامع همراه نباشد و یا رهبر الهی با انقلابیون همراه نباشد، نتیجه ای نخواهد داشت و بقا و برکت نخواهد داشت.

* پیامبر کوچکترین ضعف روحی ندارد. او سال ها در میان شما زندگی می کند و همه او را به درایت و درایت می شناسید و رفتار دیوانه وار نسبت به او ناشی از بی فکری است. در مورد آن فکر کنید که با دوستت از عزیز

* پیشوای الهی با مردم همنشین و هم صحبت است. با دوستت

* خداوند از پیامبران حمایت می کند و تهمت آنها را دفع می کند. ما با دوستت از عزیز

*اگرچه کار انبیا بشارت و انذار است، اما انذار در قرآن اهمیت بیشتری دارد، زیرا افراد بی تدبیر نیازمند هشدارهای بیشتری هستند. که او مگر اینکه یک فال

* هشدارهای پیامبران به نفع مردم است. ناظر لکوم

* هلاکت در پیش روی شماست، اگر در راه خدا بایستید در دام دنیا گرفتار می شوید و روز قیامت دور نیست. بین یددا عذاب

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=234168

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.