افزونه پارسی دیت را نصب کنید Sunday, 26 May , 2024
0

آمریکا با این قدرت یک مشت یمنی فقیر و مومن را اسیر کرده است.

  • کد خبر : 238334
آمریکا با این قدرت یک مشت یمنی فقیر و مومن را اسیر کرده است.

۰۲ / ۰۱ / ۱۴۰۳ – ۱۶:۰۳:۲۶ علم الهدی: امام جمعه مشهد گفت: در محور توحید می خواهیم بگوییم خدای ما یکی است; آمریکا با این قدرت و توانایی در جهان اسیر یک مشت یمنی فقیر، مذهبی و مؤمن شده است، این مشیت خداوند متعال است زیرا همه قدرت ها به سوی خدا باز می […]


۰۲ / ۰۱ / ۱۴۰۳ – ۱۶:۰۳:۲۶

علم الهدی:
امام جمعه مشهد گفت: در محور توحید می خواهیم بگوییم خدای ما یکی است; آمریکا با این قدرت و توانایی در جهان اسیر یک مشت یمنی فقیر، مذهبی و مؤمن شده است، این مشیت خداوند متعال است زیرا همه قدرت ها به سوی خدا باز می گردند.

به گزارش ایلنا، سیداحمد علم‌هادی در هفتمین جلسه تفسیر آیات قرآن کریم در ماه مبارک رمضان که در حسینیه دفتر نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه در حال حاضر در سال 1380 در حال اجراست. اولین آیه ای که دعوت به تفکر در محور دوم توحید و جهت می کند، آیه 102 سوره مبارکه انام است که می فرماید: انسان در این محور دو نیاز اساسی دارد: اختیار و مدیریت.

وی با اشاره به گستردگی واژه های فرهنگ عربی در مقایسه با فرهنگ فارسی، افزود: معادل بسیاری از واژه های عربی را نمی توان به واژگان فارسی ترجمه کرد. یکی از این واژه ها کلمه «رب» است که به رب ترجمه شده و نادرست است، در حالی که معنای رب شامل همه القاب اعم از مالک، مالک، مدیر، پرورش دهنده و مربی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه خداوند به معنای مدیریت انسانی، هم آن چیزی را که مربوط به ساختار جسمانی و روحی است و هم به روابط خاص انسان با سایر موجودات مدیریت می کند، گفت: بنابراین ما نیازمندیم. خدایی و خدای یگانه، ادامه داد: وحدت جهت یعنی خدا و آن پروردگار یکی هستند.

فیلسوف فرانسوی که پس از نگارش کتابی درباره انکار فلسفی وجود خدا، با اشاره به نظریه دیدرو، در پایان جمله ای دارد که می گوید: «از درون به من نشان دادی که خدایی وجود دارد» و افزود: همه اختلافی که ما با مشرکان و ملحدان داریم در این است که خداست، وقتی پیامبر اکرم (ص) مبعوث شد و مردم را به توحید دعوت کرد، مشرکان خدا را انکار نکردند، مشکل «خدا» بود، مشرکان گفتند خدا همه ما را آفرید، اما ما را رها کرد، این موجوداتی که این بت ها مظهر و نمونه آنها هستند، مولای و مدیر ما هستند، یکی هوا را کنترل می کند، یکی زمین و دیگری آسمان را، در حالی که حکومت انسان در همه ابعاد زندگی. با یک نفر است

آیت الله علم المهادی تصریح کرد: در محور توحید می خواهیم بگوییم خدای ما یکی است; در دعای ابوحمزه سمالی در ابتدای دعا می فرماید: «خدایا به خانه تو آمده ام، برای گدایی آمده ام و حاجت دارم، آمده ام به سوی تو گریه کنم و توسل کرده ام. تو با دعا، من سزاوار این نیستم که به حرف من گوش کنی، تو برترین آفریدگاری و من هم بنده هستم، تو نمی توانی مرا به خاطر بدی هایی که کردم ببخشی، اما به رحمت و آرامش خود یقین دارم. به هر چه وعده داده ای عمل می کنی… خدایا آخر تمام حاجات و وابستگی های من تو خدایی مالک و مدیری جز خدا نیست».

وی با بیان اینکه من خدا و ربی بیشتر از شما ندارم، ابعاد مختلفی وجود دارد که باید مبنای معرفت در زندگی من باشد و باید بر اساس آن اعتقاد زندگی کنم، گفت: آمریکا با این قدرت و ظرفیت در دنیا ، اسیر یک مشت مردم است. یک یمنی وارسته و متدین مؤمن شده است، این مشیت خداوند است زیرا همه قدرت ها به خدا باز می گردد.

یکی از اعضای شورای عالی حوزه علمیه خراسان بیان کرد: در پنج جای قرآن «لا حکما الی لله» می خوانند که هیچکس حق حکومت ندارد جز حاکمیت خداوند. اگر می خواهی پیشرفت کنی باید رجوع و امیدت به خدا باشد همانطور که وقتی کشاورز بذر می کارد مریض روی تخت بیمارستان است راه همه آنها امید به خداست پس اگر منتظر خدا باشیم و این باور در ما نهادینه شده است، هرگز در زندگی دغدغه و اضطراب نخواهیم داشت.

وی در ادامه گفت: نکته مهم دیگر در توحید، وابستگی به یک نقطه است و آن خداست، زیرا اگر در زندگی به غیر خدا ایمان بیاورم و وابسته شوم، ضربه می خورم و از همان ناحیه سقوط می کنم. مورد بعدی این است که یک مرجع فکری در حوزه اندیشه داشته باشیم و آن خداست. این اعتقاد به خدا باید محور تمام فکر و اندیشه انسان در زندگی شود، هر چیزی که می خواهیم فکر و عمل کنیم باید بر اساس ایمان به خدا باشد. توحید ما کامل است.

عضو مجلس خبرگان رهبری به بحث آیات اشاره به وحدت الوهیت و ربوبیت خداوند در قرآن پرداخت و گفت: خداوند متعال در آیه 54 سوره اعراف می فرماید: «خلقت از آن خداست و امور از آن خداست. . و تربیت و مدیریت ما به دست خداست.» در آیه 8 سوره انعام نیز می فرماید: «حاکمیت از آن خداست»، در آیه 148 بقره بار دیگر می فرماید: «هر چه نزدیک است». شما مرجعی دارید که ذات اقدس خداوند است یا در آیه 41 سوره رعد می فرماید: «حاکمیت از آن خداست و هیچ کس نمی تواند عقل را در حکم خدا وارد کند». در آیه 33 سوره مبارکه رعد می فرماید: «انسان به خودی خود به دنبال کارها می رود ولی متصدی کار خداست».

وی با تاکید بر مطلق بودن خلقت خدا و ربوبیت خداوند، ابراز داشت: اگر این تقوا و اعتقاد به زندگی انسان است، یک چیز دیگر لازم است، اگر آن گرایش را داشته باشیم به همه باورها می رسیم و آن عشق است و گرایش به سمت. اهل آل بیت. الف) اگر این گرایش در قلبم جاری شود، همه مشکلاتم را درمان می کند، زیرا دلیل اینکه پیامبر(ص) عترت را در کنار کتاب قرآن قرار داده، تنها به منظور روشن شدن کتاب برای فهم بشر نبوده است، همچنین جهت دیگر این بود که ما باید با دل به عترت تمسک کنیم و وقتی به عترت تمسک کردیم، تمام نسخه های قرآن در ذهن ما پیاده می شود.


انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلانا


تلگرام خبری

درست

لینک کوتاه : https://iran360news.com/?p=238334

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.